HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Západní Austrálie
Austrálie

Díky moc za info. R.

Ahoj, už je to 10 let, co jsem byl v dubnu a květnu v Západní Austrálii. Bylo to nejhezčí část z celé Austrálie. Za 2 týdny stihneš buď jihozápad nebo část severně od Perthu. Doporučuju:
1) Okolo Wave Rock do Esperance (720 km), pláže Cape Le Grande NP (voda je studená, teplá až v Coral Bay či Broome), vyhlídka z hory na jihovýchodě Fitzgerald River NP, možná Stirling Range NP, Albany, lesy s vysokými eukalypty včetně výstupu na některou z rozhleden v korunách stromů (já Bicentennial tree), menší divocí papoušci si sednou na ruku či rameno, když máš třeba ovesné vločky, Cape Leeuwin s cedulí Jižní oceán vlevo, Indický vpravo, jeskyně s horizontálními krápníky, ochutnávka vína u Margaret River, možná plavání s divokými delfíny u Bunburry (začíná období dešťů a od Albany po B. může pršet, ale není to tak hrozné), Fremantle, Perth. Pokud bude čas, ještě zajeď na sever na Pinnacles v Nambung NP.
2) Typická ZA, je třeba jet třeba 500 km než se přijede do zajímavého místa. Pinnacles v Nambung NP pokud možno při východu či západu Slunce (není tam kemp, ale neoficiálně se dá u vchodu v autě přespat), červenohnědé útesy a přírodní okno nad zákrutem řeky v NP Kalbarri, stromatolity v Hamelin (před miliardami let vytvářely na Zemi kyslík, teď jsou jen na pár místech světa), Shell Beach a v nedaleké Monkey Mia delfíni, s terénním autem krásné pobřeží v NP F. Perón, Coral Bay či Exmouth a Cape Range NP s korálovými plážemi u Ningaloo Reef, výlet na šnorchlování se žralokem velrybím (i keporkaci či manty můžou být v okolí). Při dostatku času i Karijini NP.