Brisbane – zkušenosti
Austrálie

V Sydney práce je, ale pokud přijedete až v říjnu, bude většina míst zabraných. Nejvíc se tu nabírá teď a v září. Pak tu bude studentů haba kuk.

Pár rad do začátku:
-berte co bude! Někde se začít musí, účty jsou vysoké a aspoň si pokryjete část nákladů. Když se vám v práci nelíbí, neříkejte to, práci si hledejte dál a až si najdete něco obstojnějšího, jen v práci oznamte, že příští týden už nepřijdete. Opravdu nemá smysl opouštět práci kde vám platí! S přibývající sezónou je práce míň a míň.
-nikde neříkejte, že jste přijeli jen na 3,6,9 měsíců! Jste tu na rok, dva... To máte hned body navrch! Obrat zaměstnanců je stejně několik málo měsíců!
-pokud nemáte zkušenosti z práce, o kterou se ucházíte (servírka, úklid), nedá se nic dělat, ale musíte do životopisu lhát a vymyslet si barvitou minulost. Ovšem než půjdete na první šichtu, nechte si od spolubydlících ukázat, jak se nosí 3 talíře (Ať ze sebe neuděláte totální trouby. Za pár dní to budete mít v malíčku.). V životopisu tu ze začátku lžeme všichni(na uvedené pozice)... Život je boj a tady to platí tuplem.

Jinak na školy doporučuju :
www.australiaexpert.cz
www.australiaonline.cz

Ahoj, já jsem se z Brisbane právě vrátila. Nechci nikoho odrazovat ale práce tam není..Hodně studentů rušilo pobyty právě kvůli tomu. Nevím jak je to v Sydney nebo Perth. Slyšela jsem že lepší. Já už bych do Brisbane nešla. Je to tam fakt úplně zabité. To už radši na Gold Coast kde je práce aspoň v cestovním ruchu. Propouštěli i hodně Australany a zavíraly doly, takže australani se vraceli do měst a sami nemají práci. Navíc tam radši zaměstnají číňany, korejce atd. než evropany. Lidi co práci našli tak hledali cca 5-6 měsíců. Jinak pokud jste vyučení jako číšník, servírka tak šance asi je.Hodně štěstí