HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Práce v biomedicíně či IT?
Austrálie

Ahoj!Nevím,jestli Ti poradím,jen,co jsem četla tady pár příspěvků a taky,co jsem se doslechla z vyprávění mých scestovalých přátel,tak je někdy lepší,neudávat VŠ titul do poptávky práce,berou Tě pak jako překvalifikovanou osobu a práce se shání hůř,spousta začínala při mytí nádobí,uklízení apod.Já mám podobný problém,za rok končím veterinu a ráda bych našla práci v oboru,tak nevím,jestli mám vůbec zkoušet najít lepší práci nebo se smířit se zpočátku podřadnější prací.No,třeba někdo bude mít více zkušeností.

Ahoj,
s timto nemam osobni zkusenost. Myslim si, ze toto je tema pro agentury, ktere se migraci do AU venuji, vc. posouzeni, zda je lepsi odjet do AU na studijni viza a zacit „studijne“, nebo uz primo v ramci „skilled migration“ . Doporucuji proto spojit se s agenturou, ktera tuto migraci zajistuje, napr. Australia Online apod. Nicmene muj osobni poznatek: shaneni prace v Australii je dane kontakty a znamostmi. Je to pro bezneho Cecha tvrda realita, ale je to tak. Chapu, ze sehnat toto predem z Ceska je skoro nemozne, nicmene Tvoje zamereni je tak specificke, ze si myslim, ze by stalo za to, zkusit sehnat kontakty a praci predem pres nejakou agenturu. Take si nejsem jisty, nakolik by bylo realne „pricestovat jako student a zmenu resit az na miste“. Zaprve nevim, co ta zmena bude obnaset (jak bude narocna financne a casove), a za druhe kdyz bezny Australan uvidi tvoje CV tak bych spise rekl, ze se zhrozi jak moc jsi kvalifikovany, a vybere na beznou praci „normalniho“ Asiata, co bude v klidu pracovat za pulku mzdy. Jinymi slovy, je to tak specificke zamereni, ze bych se pokusil to resit jiz z Ceska, prip. ve spolupraci s agenturou, ktera toto zajistuje. Toliko muj omezeny nazor v teto veci, nechci tady radit, kdyz s timto nemam zkusenosti.
Diky, PM