Kamenný les – Shilin (Š’-lin)

Kamenný les – Shilin (Š’-lin)

Kamenný les je soubor mohutných vápencových věží tmavě šedé barvy o rozloze 80 hektarů nacházející se asi 110 km jihovýchodně od Kunmingu (Kchun-ming). Nejvyšší z věží dosahují výšky až 30 m.

Celá oblast je protkána chodníčky a schodišti vytesanými mezi skalními věžemi, díky nimž je možno proniknout až do samého nitra kamenného bludiště, či vystoupat na vrcholky některých z věží do vyhlídkových altánků, odkud je rozhled na celý Kamenný les.

Oblast byla kdysi před desítkami milionů let mořským dnem, jež bylo vyzvednuto do výše a postupem času došlo působením větru a dešťové vody k opracování kamenných útvarů do nejrůznějších podob, které inspirují k krásným poetickým pojmenováním. Tak zde můžete nalézt například Fénixe česajícího si křídla, Lotosový květ, Ženu vyhlížející svého muže atd.

Legenda nám předkládá jinou teorii o vzniku tohoto skalního labyrintu. Ten byl údajně vytvořen nesmrtelnými pro zamilované dvojce, které hledaly soukromí. V dnešní době zde už zamilované dvojce nehledají úkryt, ale přijíždějí sem stejně jako zástupy čínských turistů shlédnout jednu z nejznámějších turistických zajímavostí, jež je spolu s dalšími lokalitami součástí Jihočínského krasu chráněného UNESCO.

Zpracováno ve spolupráci s China Tours.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: