Jídlo v letadle: Kdy se dočkáte jen vody, kdy bagety a kdy vícechodového menu?

Jídlo v letadle: Kdy se dočkáte jen vody, kdy bagety a kdy vícechodového menu?

Doby, kdy jste v ceně letenky získaly i bohaté občerstvení na palubě letadla, jsou už dávno pryč. Na welcome drink, několik chodů a neomezenou konzumaci nealkoholických nápojů tak můžete zapomenout. Přesto se ale dá v letadle dobře najíst. Kdy a za jakých podmínek?

Pokud se vydáte na cesty ekonomickou třídou, žádné velké hody nečekejte. Letecké společnosti šetří a na jídle je to poznat, především pak při letech nízkonákladovými aerolinkami, ty vám nabídnou na palubě maximálně kelímek s vodou, a ani to nemusí být samozřejmostí.

Kdy dostanete pouze bagetu a kdy vícechodové menu?

V letadle vás samozřejmě nikdo umřít hlady nenechá. Pakliže nemáte jídlo v ceně letenky, můžete si ho přikoupit, a to hned dvěma způsoby. První možností je si občerstvení objednat dopředu v rezervačním systému, druhou možností je si vybrat jídlo v letadle z palubní nabídky. Vždy je ale dobré se informovat na podrobnosti u aerolinek, se kterými poletíte. Ne všechny společnosti totiž nabízí stejný catering, obvykle se lze setkat se třemi druhy servisu.

–          Pouze palubní prodej je typickým servisem pro hodinové lety po Evropě.

–          Malou bagetu s vodou včetně výběru z palubního prodeje můžete očekávat na dvou až tříhodinových letech.

–          Plný servis s několikachodovým menu nabízí lídři leteckých společností na letech delších jak tři hodiny.

V letadle se dočkáte i gurmánského zážitku servírovaného na porcelánu

Kvalita služeb na palubě letadla se samozřejmě velkou měrou odvíjí od letecké společnosti. Skutečně gurmánský zážitek při cestování vám nabídnou aerolinky typu Emirates, Etihad Airways nebo letecká společnost Qatar Airways, kde se mnohdy dočkáte výtečného menu, které je sestavené světovým šéfkuchařem a podávané na porcelánu.

Za prvotřídní servis je ale nutné si pořádně zaplatit, jestliže cestujete low cost, pak na osobní obsluhu a jídlo v ceně můžete ihned zapomenout. U letenek od nízkonákladových společností se můžete jen těšit z hřejivého pocitu, že jste ušetřili, co se občerstvení týká, je lepší si vzít do letadla vlastní.

Je sice pravdou, že letecké společnosti šetří, kde se dá, avšak na druhou stranu je nutné si uvědomit, zda už samotná cesta je vaším cílem, nebo se jen potřebujete přesunout z místa A do místa B. Chcete-li si cestování letadlem skutečně užít, je na místě poohlédnout se po aerolinkách nabízejících plnohodnotný servis, pokud se však jen potřebujete dostat na vysněnou dovolenou, pak vás nejspíš ten pravý zážitek, a to i ten gurmánský, teprve čeká.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: