Jednodenní túry v bulharských horách

Jednodenní túry v bulharských horách

Bulharská Rila a Pirin stále patří k těm méně frekventovaným evropským pohořím. A to i přesto, že
se svým charakterem mohou rovnat těm nejkrásnějším.

Výhledy ze střechy Balkánu si užijte v majestátní Rile, která dosahuje až 3 000 m. n. m. Oblé zelené svahy jsou poseté ledovcovými jezery, ve kterých se můžete osvěžit.

Jako kontrast působí sousední pohoří Pirin, které má strohý, skalnatý ráz, a je právem pojmenované po Perunovi, slovanském bohu bouře. V létě ho ale rozsvítí závoj horských květin a svým návštěvníkům ukazuje i svou přívětivou tvář.

A pak je tu pohoří Vitoša, kam se snadno dostanete lanovkou z předměstí Sofie. Zajímavostí tohoto nejstaršího bulharského národního parku jsou kamenné řeky, které se vinou jehličnatým porostem.

CK Mundo pro vás letos kromě přechodu bulharských hor připravilo i méně náročnou variantu. Pokud dáváte přednost výšlapům nalehko a zároveň si nechcete nechat ujít úchvatné horské výhledy, zájezd Bulharské hory pro vás bude to pravé ořechové.

Jednodenní túry neminou žádné z výše jmenovaných pohoří ani další přírodní zajímavosti jako výjimečné pískovcové zemní pyramidy v Melniku. Mezitím prozkoumáte i bulharské pamětihodnosti včetně pravoslavných monastýrů a hlavního města Sofie. Dáte si pauzu v termálních lázních a posedíte v tradiční mechaně u výborného vína. Zkrátka objevíte ryzí Balkán včetně skvělé kuchyně a pohostinnosti místních obyvatel.

Tak na viděnou v Bulharsku!

Nejširší nabídku průvodců a map Bulharska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí