Jedete na dovolenou autem? Projděte si 5 věcí, na které byste před odjezdem měli myslet

Jedete na dovolenou autem? Projděte si 5 věcí, na které byste před odjezdem měli myslet

Cesta autem na dovolenou může být komfortnější, ale pokud podceníte přípravu, může se vám tovymstít. Víte, na co si dát pozor a co nezanedbat před cestou?

Zařiďte si cestovní pojištění

Nic nenechávejte náhodě a zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění. Sjednejte si ho pro sebe asvé blízké a mějte na cestách vždy jistotu krytého zdravotního ošetření, které by se vám jinak mohlov zahraničí výrazně prodražit. Jestli už teď víte, že jedete autem, myslete i na něj. Není nicjednoduššího, než si na internetu sjednat pojištění proti poškození a zničení auta, ale i proti krádežizavazadel v něm.

Nezapomeňte na havarijní připojištění

Abyste byli opravdu chránění proti nečekaným situacím, například pro případ dopravní nehody, jevýhodné myslet na havarijní pojištění, se kterým budete mít tu maximální jistotu na každé cestě.Nemusíte nutně řešit roční pojištění. Pokud se vám to vyplatí, sjednejte si ho jen na zkrácenou dobu.Po dobu dovolené si tak zajistíte krytí škod v případě nehody, odcizení vozu či nečekaných živelnýchpohromách. Pohlídejte si, aby v ceně byly také nonstop asistenční služby, které se mohou hodit.

Zkontrolujte si svůj vůz

Pokud chcete, aby vás auto odvezlo bezpečně na dovolenou i zpět, nezanedbejte jeho včasnoukontrolu. Obzvlášť, pokud vyrážíte do daleka, je potřeba myslet na všechno. Zaměřte se napneumatiky a zkontrolujte správný tlak v kolech. Nezapomeňte, že budete nejspíše naloženi a proto je lepší nafouknout kola o něco víc. Myslete i na náhradní kolo v autě. Další na řadě jsou brzdy.Zaměřte se na třecí elementy a brzdovou kapalinu. Pokud jste auto už dlouho nekontrolovali anebo sis tím nevíte rady, raději navštivte nejbližší servis.

Vyrazte ve více lidech

Domluvte se a na cestu se vyrazte více auty s příbuznými či přáteli. Nikdy nevíte, jaká nečekanásituace vás může potkat. Pokud byste měli v zahraničí nehodu, budete mít jistotu, že vám nejbližšípomůžou a nebudete na to sami. Jestliže už teď víte, že byste jeli bez nich, najděte si jinéhocestovního parťáka, který má stejnou cestu či cíl. Třeba na internetu je spousta možností a stránek,kde snadno najdete někoho, kdo hledá místo v autě nebo někoho na společnou dovolenou. Ať už se chystáte kamkoliv, rozhodně si nezapomeňte zajistit bezpečný a výhodný bankovní účet. Nejen na cesty je ideální běžný účet od MONETA Money Bank, který myslí na všechno a nabízí výběryz bankomatů v zahraničí zdarma.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: