Jaká je ideální čelovka na cestování?

Jaká je ideální čelovka na cestování?

Za ty roky, co cestuji, jsem si vytvořila takový malý seznam univerzálních věcí, které si beru opravdu na každou cestu, ať už jedu trekovat do Bolívie, toulat se po thajských ostrovech nebo jezdit na velbloudu po dunách v Maroku. Krom toho, že mi nikdy nechybí powerbanka nebo šátek na hlavu, nezapomínám ani na malou a šikovnou čelovku.

Čelovka opravdu v batohu nikdy neschází (i když mě čeká bydlení v hotelu!) a už mnohokrát se mi to vyplatilo. Používám ji, když se vracím z výletu až v noci, když v pokoji chybí noční lampička na čtení nebo když se deru terénem za vysněným východem slunce.

Nevyužívám žádný oslňující reflektor, ale spíše malou kompaktní čelovku, která se dá v minutě proměnit ve svítilnu do ruky či se dá snadno nabíjet. Skvělou alternativou je čelovka Fenix HM51R Ruby, která se svou váhou 77 gramů navíc zbytečně nezatíží žádný batoh, což my cestovatelé docela dost oceníme.

A proč bych doporučila zrovna tento kousek? Důvodů je hned několik a ráda vám je shrnu:

  • Je opravdu odolná, a to díky materiálům, z nichž je vyrobená: slitina hliníku, silikon, pryž a odolný plast.

  • Svítící část se dá z pásku snadno vyjmout a využít jako baterka.

  • Tělo čelovky je vybaveno magnetem a dá se z něj proto udělat ve vteřině lampička přichycením ke kovovému rámu postele či nočnímu stolku.

  • Má microUSB nabíjení, ale lze použít i náhradní baterii.

  • Nabízí 7 módů svícení, takže si vybere fakt každý. Tři z nich jsou červené.

  • Čelovka si pamatuje poslední mód svícení, což oceníte třeba ve stanu, kdy vašeho spolunocležníka v noci neoslní.

  • Při nejnižší intenzitě čelovka vydrží svítit neuvěřitelných 110 hodin.

  • Je malá, lehká a kompaktní.

  • Vodotěsná, takže ji můžete vzít i do deště a vlhka a klidně ji i ponořit do vody. A nechybí ani mechanická odolnost proti pádům a prachu.

Samozřejmě na trhu najdete i spoustu dalších podobně zajímavých čelovek, ale musím uznat, že já osobně jsem zatím nenarazila na produkt vhodnější do cestovatelského batohu. Čelovka mě doprovází na cestách a osvětluje mi stránky knihy, provází mě po nočním lese či odlehlé části města a slouží jako lampička v zapadlé horské chatičce.

Osobně mě čelovka rozhodně nejvíce nadchla při podzimním večerním běhání. Osvětlí opravdu každý kousek lesa, snadno se přepínají jednotlivé módy a je lehoučká tak, že ji na hlavě prakticky necítíte. Vyhovuje mi také její jednoduchý a střízlivý design, příjemná barevná kombinace a snadno vyjímatelná část, kterou velmi často používám i bez pásku. Již zmiňovaná váha je také hlavní výhodou pro cestovatele, kteří bojují s hmotností neustále. Snadno ji sbalíte i do příručního zavazadla a nebude vám zbytečně zabírat příliš mnoho místa. Dokonce případně můžete s sebou na cesty vzít jen vyjímatelnou část a pásek nechat doma, pokud víte, že jej nevyužijete.

Na druhou stranu se hodí i do expedičnějšího batohu na trek, do pouště či na vodáckou výpravu. Vodotěsnost a mechanická odolnost společně s prachotěsností zajišťují, že se i v těchto situacích čelovka nepokazí a zachová si svou funkčnost. Zkrátka má nespornou výhodu v tom, že v jednom jediném produktu máte mnoho funkcí a nebudete potřebovat 5 různých čelovek na různé příležitosti, a to lidé žijící na cestách jistě ocení.

Výrobky firmy FenixLight jsou vyhlášené vysokou odolností, výkony a kvalitním provedením. Srdce každé svítilny tvoří spojení moderní efektivní digitální elektronika a špičkové výkonné LED. Pokud vás právě čelovka Fenix HM51R Ruby zaujala, další informace najdete na www.kronium.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: