Ivan Mackerle: vzpomínka na českého cestovatele a záhadologa

Ivan Mackerle: vzpomínka na českého cestovatele a záhadologa

Do všemožných koutů světa vedly cesty velkého českého záhadologa Ivana Mackerle. V Brazílii v roce 2009 pátral po ruinách ztraceného města Z civilizace z dob předkolumbovských, vstupech do podzemních tunelů a jeskyní údajně vedoucí do podzemní říše v pohoří Roncador, ale i po záhadných netopýřích indiánech morcegos a neznámých tvorech, které zajímají kryptozoology. Několikrát se vrátil do Mongolska, aby zkoumal tajemného olgoj chorchoje, který prý žije v písku a dokáže zabít člověka, koně nebo i velblouda. Zpívající ryby hledal na Srí Lance a lidožravý strom na Madagaskaru. A neopomněl ani Evropu! Vydal se po stopách hraběte Drákuly nebo Lochneské příšery.

Obdiv si zaslouží jeho touha a odhodlání pídit se po podstatě věcí, klást otázky a hledat odpovědi. Ivan procestoval celý svět, ale ne tak, jako většina dnešních „cestovatelů“. Nechlubil se počty navštívených zemí. Jeho cesty měly hlubší smysl (přestože pro běžné lidi třeba trochu zvláštní), a to je dnes nesmírně vzácné. Miloval život a vážil si opravdového přátelství. Za to mu patří dík.

Přečtěte si článek Ivana Mackerle Zelení zabijáci z říše rostlin nebo si přečtete kratičký rozhovor o jeho expedicích.

O svých cestách za záhadnými fakty napsal Ivan Mackerle také mnoho knih, mezi nimi třeba Tajemství pražského Golema, Mongolské záhady nebo Cesty za příšerami a dobrodružstvím. Více také o jeho výpravých najdete na www.mackerle.cz.

Prohlédněte si fotografie v galerii…

Bohužel se touto vzpomínkou na jedinečné expedice musíme s Ivanem Mackerle rozloučit, jelikož 3. ledna ve věku svých nedožitých 71 let nečekaně zemřel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: