INDIE – INDIA, nový festival nezávislých indických filmů

INDIE – INDIA, nový festival nezávislých indických filmů

Na svět přichází zcela nový filmový festival INDIE-INDIA! Festival nezávislých indických filmů proběhne 28. a 29. února v pražském Kině Pilotů. Jedná se o další akci organizátorů divácky oblíbeného Festivalu bollywoodského filmu, jehož 18. ročník se bude konat v tradičním podzimním termínu.

„Jako fanoušky indických filmů nás často mrzelo, že většina diváků z celé bohaté indické kinematografie vnímá pouze Bollywood, a to ještě jako něco podivného, exotického,“ říká Radim Špaček, umělecký ředitel festivalu. Přitom většina indických filmů vznikne právě mimo velká studia v Mumbai. A jakkoli jsou bollywoodské filmy zábavné a vizuálně opulentní, není třeba předstírat, že se skutečným životem normálních Indů mají obvykle pramálo společného. „Rozhodli jsme se proto nabídnout divákovi možnost seznámit se s filmy, které doopravdy reflektují současnou indickou společnost a přitom nerezignují na uměleckou kvalitu,“ doplňuje Radim Špaček.

Festival během 2 dnů představí čtyři filmy z různých koutů Indie – Ladak, Ásám, Kašmír a Gudžarát a v nich osudy obyčejných lidí v neobyčejných životních situacích. Kromě silných příběhů, pohledu na skutečný život ve městě i na venkově, unikátních indických tradic a zvyků diváky nadchnou například nádherné záběry Himalájí nebo kutchské pouště.

O umělecké kvalitě vybraných filmů (Aamis, Half Widow, Hellaro, Chuskit) svědčí i řada cen z nejrůznějších festivalů, kterými je každý z nich ověnčen.

Festival má také facebookovou událost, kam se s blížícím se termínem přispívají zajímavosti a detaily k filmům.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: