III. ČÁST SOUTĚŽE S CK MUNDO: Chyť mě, když to dokážeš! SOUTĚŽ UKONČENA

III. ČÁST SOUTĚŽE S CK MUNDO: Chyť mě, když to dokážeš! SOUTĚŽ UKONČENA

Dnes vám přinášíme poslední kolo soutěže s CK MUNDO. Pokud jste se zúčastnili alespoň dvou ze tří kol, můžete vyhrát zájezd s touto jedinečnou cestovkou. V každém z kol hrajeme i o menší ceny.

  • Tři po sobě následující soboty, 4., 11., a 18. dubna, vyhlásíme jednu soutěžní otázku.
  • Připraveny budou dvě diskusní a jedna věcná otázka.
  • V každém z dílčích kol budeme hrát o drobné ceny(2x cestovatelská lahev, 2x cestovatelská jmenovka na kufr). Zúčastníte-li se alespoň dvou ze tří kol, budete zařazeni do slosování o hlavní cenu – zájezd s CK MUNDO do Bosny a Hercegoviny.

Pravidla soutěže:

  • Tři po sobě následující soboty, 4., 11., a 18. dubna, vyhlásíme jednu soutěžní otázku.
  • Připraveny budou dvě diskusní a jedna věcná otázka.
  • V každém z dílčích kol budeme hrát o drobné ceny(2x cestovatelská lahev, 2x cestovatelská jmenovka na kufr). Zúčastníte-li se alespoň dvou ze tří kol, budete zařazeni do slosování o hlavní cenu – zájezd s CK MUNDO do Bosny a Hercegoviny.

Celkový výherce:

Za výherce celé soutěže jsme vybrali [email protected]. Bude oslovena emailem.

A jaký byla otázka?

Opravdu zajímavého boje na život a na smrt mezi pštrosem a šakalem, byli svědky účastníci zájezdu do Tanzánie s CK MUNDO. Že je na zájezdech téhle cestovní kanceláře neustále veselo tedy nemusíme vysvětlovat, ale máme pro vás následující diskusní otázku:

Co bystě dělali Vy, kdyby jste potkali naštvaného pštrosa?

  • Odpovídejte do diskuse pod článkem.
  • Můžete klidně přidat i více příspěvků.
  • Nezapomeňte připojit emailovou adresu, abychom vás mohli při případné výhře kontaktovat.

Tanzanie, Ngorongoro … jeli jsme zrovna na cestě z oběda, když jsme uviděli pštrosa, který se čepýří a je viditelně naštvanej. Původně jsme mysleli, že je u něj slepice, ale po chvíli se ukázalo, že závod na život a smrt probíhá mezi pštrosem a šakalem.

CK MUNDO

S CK Mundo zažijete na zájezdech vždy pohodovou a příjemnou atmosféru. J Ne nadarmo má tato sympatická hradecká cestovka ve svém logu „cestuj s lidmi na stejné vlně“. S jejich zkušenými průvodci se vydáte do hor, za poznáním měst a památek, lézt ferraty nebo prostě jen odpočívat a užívat si dalekých krajin. A na jaké cesty se můžete s Mundem těšit? Skvělý je třeba zájezd do Andalusie a Kastilie, na Island, prozkoumat můžete sopky v Auvergne, vydat se po horských štítech v Pyrenejích, objevit lákadla Maroka, Íránu nebo třeba Uzbekistánu. Že je to málo? A co takhle vystoupat na Kilimandžáro, projít se kolem Everestu v Nepálu nebo se vydat na poznávací zájezd do tureckého Kurdistánu? Seznámit se s Mundem můžete i na jeho stránce na Facebooku, na Youtube nebo na Foursquare.

Zkušenosti čtenářů

Fialovka

Pokud by byl opravdu agresivní a věděla bych, že nikam nedoběhnu, asi by bylo nejlepší lehnout si na zem a nehýbat se.

Vlaďka

No, zdrhat by nemělo cenu, nejsem Bolt, pštros by měl jednoznačně navrch. Jestli na něj platí to, co (snad) na medvědy – zalehnout a dělat mrtvolu – to pochybuji. Tak snad jen “bublat“ (to je jejich „bojový pokřik“) hlasitěji než on. Přesvědčit ho tím, že já jsem ten namakanější, větší a silnější pštros!

Vlaďka

Ukecala bych ho.

Kamen

zvedl bych mu naladu aby nebyl naštvaný a pak by to bylo v pohodě

Martin

Zahrál bych to, že se nebojím. Počkal bych až doběhne téměř ke mě, pak bych se mu rychle vyhnul a V LEPŠÍM PŘÍPADĚ RYCHLE NA NĚJ NASKOŠIL a alespoň chvíli se svezl. V druhém případě bych se mu vyhl ZAŘADIL ZA NĚJ A CHVILKU HONIL JÁ PŠTROSA 🙂

Eliška

Zahrála bych pštrosici jako v Bohové musí být šílení 😀

Použil bych na něj jeho techniku, že bych si lehnul na zem a předstíral bych, že jsem hromada hlíny. 😀

Michal

Použil bych na něj jeho techniku, že bych si lehnul na zem a předstíral bych, že jsem hromada hlíny. 😀

Terka

No pokoušet se o závod se pštrosem je asi fikce :), takže bych se nejspíš pokusila tak o oční kontakt, ptz bych byla tuhá strachy 🙂

Renáta

Bohužel (nebo naštěstí ?), jsem naštvaného pštrosa ještě nepotkala. Co bych udělala, vlastně nevím, to záleží na dané situaci a okolnostech. Možná si lehnout na zem a stočit do klubíčka…, ale to by mě pak doběhl a asi ukloval, což by nebylo až tak příjemné. Pokud by se to stalo někde v Africe, předpokládám, že bysme tam byli autem, takže nasednout a upalovat pryč.

Andrea Pokorná

Záleží na tom, kde bych se já a naštvaný pštros nacházela:) Nikdy jsem nebyla rychloběžec, tedy úprk nemá vzhledem k typu soupeře žádnou cenu. Možná se v panice vyškrábat na nejbližší strom. Ale co když žádný porost nikde v okolí neroste? Lehám na zem a předstírám, že nejsem.Nicméně skoro už cítím jeho svalnaté nohy podupavajicí si na mých zádech:)

Jirka

Zatím jsem měl to štěstí vidět osamělé a klidné pštrosy a také jednu pštrosici s osmi pštrosáčaty. Vzhledem k tomu, že jsem pako, tak bych asi pobíhal a skákal a mával rukama, a dělal, že jsem více naštvaný pštros, a doufal, že ten druhý naštvaný se zalekne a uteče.

Andy

Jednou, v sousedním Rakousku, se nám to už stalo, v zoo, kde se jede vlastním autem. Pštros přiběhl, evidentně měl „své dny“ a dával to najevo jak našim očím, tak uším 🙂 Díky bohu za staré auto a ruční zavírání oken, elektrické by neměly rychlostně šanci 😀 V přírodě bych ztuhla, maximálně zařvala a asi by bylo po mě 🙂

Kristina

Teda…já bych se asi rozbrečela a počkala, až mi někdo pomůže. Ale musela bych brečet rychle, pštrosi budou asi dost rychlí 🙂

Nikol

Co bych dělala je jasné. Nic. Tohle je jeden z těch scénářů, u kterých vím, že dřív než by došlo k nejhoršímu, bych měla zástavu srdce a bylo by vyřešeno. 😀

Lucie

Určitě by nemělo cenu utíkat, ale zkusila bych třeba zatančit nějaký spešl tanec a třeba by se mu to tak zalíbilo, že by se připojil 🙂
email:[email protected]

Dana

asi bych se zkusila chovat jako samicka stejneho druhu a strcila hlavu do pisku – utikat neumim, rozhodně ne tak rychle jako pštros
[email protected]

Veronika

Podkopnout nohy a nebo doufat, že si vybere kolegu 🙂

Filip

zatáhnout okýnko v autě 😀 a pokud není auto ani nic poblíž do čeho/na co by se dalo vylézt tak je to v háji a nemá moc smysl utíkat, takže opatrně couvat dokud nebudeme daleko, případně se bránit s pomocí nějakýho klacku, báglu nebo jiného spolucestujícího 😀

Hanka

Naštvanýho pštrosa jsem ještě nepotkala, ale když mě honil naštvaný houser, vylezla jsem na strom, na který jsem nikdy předtím nevylezla, tak asi tak… 🙂 Člověk nedokáže dopředu říct, jak by reagoval – buď ho zachrání nějaký instinkt, rychlost, chytrost (no a nebo taky ne…)

Lucie

strčit hlavu do písku a dělat, že jsem taky pštros 😀

Adéla

Zarecitovala bych „šel pštros s pštrosicí a s pštrosáčaty“ 100x dokola a myslím, že by nakonec utekl on.

El.

Zkusila bych mu navrhnout skupinovou terapii, že je to dnes v módě.

Jára

Nic. Zaujal bych bojové postavení á la Bruce Lee a čekal na jeho reakci.

Sabina

Vrátila bych mu zpátky vejce kvůli kterému mě honil s poklonou, že je fakt rychlej běžec! 🙂

Díftka

Na zvířátka, ač rozzlobená, buďme milí, takže bych si upravila přísloví „ženu ani květinou neuhodíš“ na „pštrosa ani květinou neuhodíš“, utrhla bych trs kytek či travin a zkusila jeho náladu rozptýlit na nějaký růžovější odstín 🙂

dark

1) Např. na wikihow je pěkný návod, takže bych se zachovala podle něj: útěk/šplh do bezpečí, popřípadě lehnout si na zem a hrát „mrtvou“, snažit se udržet ho ve vzdálenost, aby nemohl kopat a klovat – nejlépe hodně dlouhým klackem, nebo se alespoň něčím bránit/za něco schovat, aby se zmírnili kopance. Ještě se tam píše, že ho má člověk povalit na zem a přiškrtit, což pochybuji, že je tak jednoduché, jak popisují.
2) Vzhledem k tomu, že je tam ještě, že milují lesklé předměty, jako například naušnice a sluneční brýle, pokusila bych se mu je nabídnout jako úplatu (nejlépe odhozením co nejdál). Nebo bych mu mohla nabídnout, že si společně uděláme selfie, co mu budou všichni jeho kámoši na Facebooku závidět.

Adéla

Otázka, jestli mi nedoporučí nějaký recept na pštrosí vejce, ho asi neuklidní že.. 🙂

Sarka Kobrynova

Místo zjišťování jestli je naštvanej bych meteleskum bleskum vzala nohy na ramena!

Michael

Zkusil bych taky vyvinout běh kolem 70km/h a kdybych to náhodou nedal, tak bych se zhroutil k zemi a dělal mrtvého (což by mi po takovém výkonu myslim šlo jedna-dvě). 🙂

Renata

Vzhledem k tomu, že běhá mnohem rychleji než já, můj pokus o útěk by byl zcela marný. Asi bych počkala, až se přiblíží a pak s sebou rychle plácla na zem pod něj – prý pod sebe nevidí. Přitom bych doufala, že mě neuštědří pár kopanců.

Renata

Vzhledem k tomu, že běhá mnohem rychleji než já, můj pokus o útěk by byl zcela marný. Asi bych počkala, až se přiblíží a pak s sebou rychle plácla na zem pod něj – prý pod sebe nevidí. Přitom bych doufala, že mě neuštědří pár kopanců.

Ivan

Zahodil bych to krůtí stehno, co baštím, a vzal bych nohy na ramena.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: