Ibérica je opět tady!

Ibérica je opět tady!

Festival Ibérica oslavuje flamenco a iberoamerickou kulturu a letos proběhne už 21. ročník. Každoročně se jeho zahajovací koncert koná v červnu na brněnském hradě Špilberk. Letošní oslavy se prodlouží až do září.

Za tímto festivalem stojí skvělý a velmi uznávaný hudebník, skladatel a kytarista Petr Vít a jeho žena Cristina Roa. Tito dva jsou tělem a duší tohoto úžasného festivalu, který propaguje iberoamerickou kulturu a především flamenco ve všech jeho projevech a formách. A co pro nás letos připravili? Podrobný program najdete na stránkách festivalu.

Na zahajovacím koncertu, který se koná ve čtvrtek 20. 6. 2024 v Brně, vystoupí Diego Amador, španělský romský zpěvák a pianista, který spojuje klasické flamenco s jazzem a k jeho interpretaci používá piano. Pochází ze Sevilly a jeho projev je neuvěřitelně originální  a osobitý. Druhou umělkyní bude Cristina Aguilera, společně s kytaristou Davidem Caro a zpěvákem Miguelem Lavi. Cristina pochází z Granady, zastupuje nejmladší flamencovou generaci a je flamencovou primabalerínou v prestižním souboru Ballet Flamenco de Granada. Cristina zatančí v představení Tarab. Název pochází z arabštiny a označuje stav extáze navozený hudbou.

Diego Amador
Diego Amador

Nesmíme zapomenout na představení 21. 6. 2024 ve Velkých Opatovicích, které je výsledkem velmi originální flamencové tvorby Virginie  Delgado. Ta už několik let žije a tvoří v Praze. Studovala na madridské královské konzervatoři a její nápadité flamencové kreace a elegance osloví každého. Účinkovala v mnoha souborech a kromě rodného Španělska se představila na pódiích v Paříži, Stuttgartu, Mnichově a Curychu, kde zároveň realizovala vlastní choreografie.

Ibérica 2024 - program

Festival Ibérica ale není pouze o vystoupení flamencových hvězd. Jeho součástí jsou i kreativní dílny, pohádky ve španělštině, výuka flamenca a salsa večer plný iberoamerických dobrot a hudby. Podívejte se na připravovaný program, určitě si vyberete!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: