Hlavní hvězda Rytmů Afriky Harouna Dembléé přijede až z Burkina Faso

Hlavní hvězda Rytmů Afriky Harouna Dembléé přijede až z Burkina Faso

Harouna Dembélé je bezpochyby jedním z nejlepších djembefolů (mistrů hry na djembe) současnosti. Představitel nové generace západoafrických muzikantů spojujících obrovské znalosti tradičních rytmů s vlivy současné hudby využívá bohatých zkušeností z afrického i světového působení. V současné době žije ve svém rodném městě Bobo Dioulasso (Burkina Faso), kde v roce 2004 založil skupinu “Parissi”, což v překladu z jazyka Bwaba znamená “vzájemná pomoc, solidarita”.

Na koncertě v Praze uvidíte devět muzikantů a tanečníků, kteří představí nástroje jako djembe, dunduny, n’goni, iama, balafony a další. Jejich vystoupení je výbuchem energie a magie západoafrické hudby, spojením tradice a současných hudebních vlivů. Tento zážitek by si rozhodně měli dopřát jak znalci západoafrické a etnické hudby, tak milovníci ryzí, živé a nefalšované hudebně taneční exploze.

Sedmý ročník festivalu Rytmy Afriky proběhne v sobotu 20. října od 19 hodin v Meet Factory. Kromě Harouna Dembélé se můžete těšit i na český afrobalet Tiditade, česko-americkou hudební formaci Marimba Mama nebo DJ Sukiho. Vstupné je 240.- (předprodej Ticketportál a Ticketstream) / 290.- na místě. Více na www.rytmyafriky.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: