FOTOREPORTÁŽ: Na hudební festival v Banátu dorazilo 1000 Čechů

FOTOREPORTÁŽ: Na hudební festival v Banátu dorazilo 1000 Čechů

Folklorní vystoupení, Foto: Vlastimil Vojáček

Už po páté se konal v rumunském Banátu multižánrový český Festival Banát. Tentokrát účastníci mířili na tři srpnové dny (22.-25. srpna) za krajany do vesnice Eibenthál. Přijelo jich neuvěřitelných 1000. Mezi vystupujícími byla kapela Wohnout, Vlasta Redl, Helemese, OTK, Beata Bocek a spousta dalších skvělých interpretů.

Kromě hudby byl připraven zajímavý doprovodný program, kde si účastníci mohli vyrobit vlastní trička, dredy, náušnice či ozdobnou lahev na místní kořalku. Nedílnou součástí programu byly také rozmanité výlety do okolí, koupání v soutěsce Dunaje, výlety do antracitových dolů či na vodní kaskády.

Ani tento rok nechybělo několika hodinové vystoupení dětí a folklorních skupin z českých vesnic rumunského i srbského Banátu, které si kromě loutkového divadla a povídaní o místních zvycích připravili na ukázku také tradiční tance v krojích.

Festival Banát je zkrátka jedinečný, a to nejen svou polohou, ale také dopravou na místo samotné. Z České republiky bylo vypraveno 8 autobusů, které ovládli samotní účinkující, kteří oživili mnohahodinocou cestu svými hlasy i hudebními nástroji.

Podpořit české krajany mohli návštěvníci festivalu několika způsoby. Někteří s sebou brali z domova tašky plné léků, hraček a dobrot pro děti, DVD nebo třeba nářadí pro místní krajany. Společně s ostatními podporovali také koupí místních výrobků- domácí medy, sýry, pálenky i čaje si nenechal nikdo ujít.

Více na www.festivalbanat.cz nebo na facebooku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: