Festival ve vlaku! Za jízdy! ŽiWELL Express už za týden!

Festival ve vlaku! Za jízdy! ŽiWELL Express už za týden!

3 země, 4 dny, 11 koncertů, 12 přednášek, pojízdná sauna, bar, přednáškový vagon, koncertní vagon, 1 200 km, 3. ročník, 3.–6. 7. 2021.

Albert Fikáček si koupil vlak, pár vagónků a teď v něm pořádá hudebně-cestovatelský festival. Alberta můžete znát jako toho blázna, co na lodi z PET lahví doplul do Afriky, přejel dva africké státy na svojí drezíně nebo dostal mor v Indii.

Cože? JO!

Osobní zkušenost Slávka Krále: „Pro mě to byl loni druhý největší zážitek roku. (První byl výlet na Ukrajinu na Silvestra – stejní organizátoři). Parádní věc, takhle přednášet za jízdy, kdy se ti klepe plátno, promítačka, ale ta atmosféra nacpaného přednášejícího vagónu je k nezaplacení. Největší zážitek pro mě ale byl punkový koncert. Vagon pařil a podle zatáček všichni padali na druhou stranu, než kam zatáčel vlak, bubeníkovi padaly bicí a lidi si to užívali.“

Letos se poprvé připojí jediná pojízdná sauna ve vlaku na světě. Sauna je s výhledem na koleje a ochlazení je buďto ve sprše za jízdy, nebo během stání třeba v lomu nebo řece. 

Na co se můžeš těšit?

Kapely: Zrní, Šoulet, Barbar punk, The Shookies a mnoho dalších

Přednášející: Viktorka Hlaváčková, Karel Štěpánek, Pavel Svoboda, Tony Danilov, Karel Wolf, Matouš Vinš, Lada Svetom a další

Festival moderuje Slávek Král.

A aby toho nebylo málo, není to jediná akce, co letos pořádají. Můžeš se vydat do Sarajeva vlastním vlakem, na Silvestra na Ukrajinu nebo do Bílých Karpat.

3.–6. července 2021 (přes svátky)

Událost na Facebooku.

Veškeré info najdete na webu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: