Festival OBZORY – největší cestovatelsko-outdoorová akce roku (1. a 2. listopadu)

Festival OBZORY – největší cestovatelsko-outdoorová akce roku (1. a 2. listopadu)

Aktivní outdooroví sportovci, horolezci, zkušení i méně zkušení cestovatelé, ale i pasivnější diváci, kteří se jen rádi podivují nad zážitky jiných. Ti všichni se sejdou na jednom z největších festivalů v ČR o cestování a aktivitách v přírodě, kde pro ně bude připraveno 25 přednášek, 30 workshopů, 20 osobností a 11 filmů v celkem 6 sálech za 1 vstupné. Festival OBZORY se uskuteční 1. a 2. listopadu na pražské Filozofické fakultě Karlovy univerzity a má ty nejlepší předpoklady stát se opravdu výjimečnou akcí.

Navíc se můžete těšít na bohatý doprovodný program:

 • EXOTICKÁ KUCHYNĚ: nepálská, arabská a mexická kuchyně (komu by to nestačilo, může ochutnat hmyzí kuchyni v rámci jednoho z workshopů) a kromě nealko specialit, dobré kávy a čajů, také pivo z rodinného pivovaru Podlesí.
 • adidas CHILL OUT ZÓNA: relaxační místo, kde si budete moci osobně popovídat s našimi špičkovými lezci, slacklinery, vodáky, ultramaratónskými běžci, paraglidisty, cestovateli a dalšími dobrodruhy.
 • HLÍDÁNÍ DĚTÍ: na místě zajišťujeme také hlídání dětí ve věku od dvou let v dětském koutku s kvalifikovanou obsluhou. „Odložte“ své malé miláčky na chvíli a zajděte se pobavit nebo dozvědět něco nového.
 • PROGRAM PRO VĚTŠÍ DĚTI (s vašim doprovodem nebo bez něj) máme připraven v sále 21. Program pro děti je v ceně vstupného.
 • CESTOVATELSKÁ SEZNAMKA … poběží po celé dva dny u čaje i piva ve všech prostorách
 • WORKSHOPY: vstup na všechny workshopy je v ceně vstupného!
 • OUTDOOROVÝ A CESTOVATELSKÝ MARKET: Po celou dobu festivalu najdete na chodbách na 20 stánků, kde si budete moct prohlédnout, vyzkoušet a třeba i koupit outdoorové vybavení, cestovatelské doplňky, exotické šperky a fair trade dobroty, často za výhodnou festivalovou cenu. NAKUPTE SI ROVNOU NA VÁNOCE. Vstup sem je zdarma.
 • VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ:
 • Pavel Žofka, horský vůdce UIAGM, „Pískovcové lezení“

  Jan Dajč, Jaroslav Volšický a Jan Žalud, „Všechny barvy Nepálu“

  Lenka Klicperová, šéfredaktorka časopisu Lidé a Země, „Niger“

 • AUTOGRAMIÁDY: Ivanka Pilařová bude podepisova svou novou knihy „Kam bych tak běžela“ v neděli po své přednášce. Dan Orálek bude po celou sobotu podepisovat svou čerstvou knihu „Můj dlouhý běh“ společně se známým cestovatelem a ultraběžcem Milanem Daňkem, který představí svou knihu „Ti, kteří utíkají pěšky.“
 • PREMIÉRA SNOW FILM FESTU: Nezapomeňte si ujít ty nejlepší filmy z celého světa o zimních sportech … první promítání této celorepublikové mega-akce právě na festivalu OBZORY.
 • OZVĚNY TOHO NEJLEPŠÍHO Z FILMOVÉHO FESTIVALU EXPEDIČNÍ KAMERA
 • VEČER KONCERT AFROKUBÁNSKÉ KAPELY MARIMBA MAMA

Na co se můžete těšit?

„Jedná se o velkolepou konferenci s výměnou zkušeností a rad specializovaných odborníků,“ vysvětluje s úsměvem manažerka festivalu Kateřina Hlavová. Návštěvníci se podle ní můžou těšit na opravdu pestrý program, v němž nebudou chybět prezentace předních českých cestovatelů a outdoorových sportovců, interaktivní workshopy s předáváním horolezeckého know-how nebo kurzy vaření, hudby a tance z exotických zemí.

„Mezi hosty budou čeští horolezci Marek Holeček či Honza Trávníček, přední český kajakář Jakub Kajman Šedivý, skvělá highlinerka Anča Kuchařová nebo horský vůdce Jan Bednařík. Z cestovatelů jsme pak pozvali třeba Martina Mykisku, Lenku Klicperovou, Davida Švejnohu nebo motorkářku Dominiku Gawliczkovou, běžce ultramaratonů Ivanku Pilařovou, Honzu Zemaníka nebo Dana Orálka,“ vypočítává Kateřina a dodává, že to je jen zlomek celého programu.

Workshopy všeho druhu

Hosté se také naučí, jak se vybavit do přírody podle náročnosti výletu a jak si správně připravit cestovní lékárničku, seznámí se s nejnovějšími trendy techniky a s vybavením do přírody a také získají užitečné rady o focení v přírodě v náročných klimatických podmínkách. Lákadlem bude i možnost vyzkoušet nepálskou, libanonskou, či dokonce hmyzí kuchyni.

Vendulka Pánková, Miss Orient 2006, nechá nakouknout pod pokličku orientálního a bollywoodského tance, které si dívky mohou během festivalu vyzkoušet. Pokud máte rádi dynamičtější pojetí pohybů do rytmu hudby, Tereza Kerle pro vás připravila kurz afrického tance. Sobotní večer zakončí afrokubánská kapela Marimba Mama.

Velkou výhodou je, že se na celou akci můžete vydat i s dětmi. „Během festivalu bude k dispozici celodenní hlídání dětí, navíc s bohatým programem, který zajistí Wontanara a National Geographic Channel,“ vysvětluje Kateřina.

Celým festivalem bude provázet Pavel Sladký, osobitý moderátor z Českého rozhlasu, kterého můžete znát například z cestovatelského magazínu Casablanca na Rádiu Wave.

Doprovodný program

Pokud si najdete chvilku v nabitém programu v šesti sálech, můžete se porozhlédnout po chodbách, kde budou rozmístěny stánky s outdoorovým vybavením, kulinářskými dobrotami z celého světa, knihami, šperky a kořením. To vše bude k zakoupení za zvýhodněné festivalové ceny. Navíc o přestávkách proběhnou taneční a hudební představení.

„Zkrátka věříme, že  si každý dobrodruh i cestovatel najde svůj „OBZOR“, kde mu bude fajn. Přijďte v hojném počtu, ať vytvoříme parádní atmosféru,“ zve Kateřina Hlavová a celý organizátorský tým.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: