HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Expozice Etiopie-Konso

Expozice Etiopie-Konso

Zoologická zahrada ve Zlíně otevřela 14. srpna novou expozici, nazvanou ETIOPIE – KONSO. Realizuje tak projekt, kterým do své ZOO získala nová zvířata, ale i etnografické prvky – představující život domorodých obyvatel, které byly z Etiopie do ČR přivezeny letos na jaře. V roce 2011 by tak postupně měla v areálu vzniknout celá domorodá vesnice. Při otevření expozice byla také pokřtěna nová mláďata paviána dželada.

Zkušenosti čtenářů

Kristyna

Ahoj, rada bych se zeptala, jestli nevis jak je to ted v turecku, potřebu-li překročit těch 90 bezvizovych dnu v půl roce…Už vím, že je třeba si žádat o prodloužení, ale řekli mi, že jenom ty rozhovory a vyřízení žádosti trvá 2 až 3 měsíce… no jo, ale v te době už v Turecku ani neplanuju být, de facto si potřebuju prodloužit jenom o 25 dní… dá se to nějak obejít? Máš nějaké tipy? díky za info K.

laky

Ahoj Kristýno

Musíš skutečně požádat o prodloužení pobytu, protože už nestačí jen opustit na jeden den zemi a vrátit se zpět. Zatím jsem sice nezkoušel tuto alternatívu, ale z doslechu vím, že by nemělo být problém o prodloužení požádat a dostat dalších devadesát dnů k dobru. Bohužel ti neumím ale odpovědět jak dlouho tato procedura trvá, protože jak jsem už naznačil, ještě jsem neměl tu potřebu to v poslední době vyzkoušet. Myslím si ale, že záleží na tom, jak to už na východě bývá, nakolik se úředník dobře vyspí a případně jak umíš smlouvat, či jestli máš dobré známé na správném místě.Nechce se mi ale věřit, že by tato procedura trvala 2 nebo 3 měsíce. To by asi nemělo pro běžného turistu žádný význam. To by si rovnou mohl před návštěvou Turecka vyřídit vízum na delší dobu pobytu.
Zkus se podívat na tyto stránky snad ti to pomůže.
http://turecko.czechian.net/2012/06/Viza-a-poplatky-do-Turecka.html

Katka

Ahoj,

rada bych se zeptala, jestli nevis na koho se obratit kdyz bych chtela pracovat a zit v Turecku. Divala jsem se na nabidky CK, ale ty vetsinou nabizi jen praci delegata ci animatora pres sezonu. V Turecku jsem byla jiz hodnekrat, mam toho i dost nastudovaneho, ted jsem se pustila do studia turectiny.
Prohlizela jsem si i nabidky personalnich agentur, ale do teto zeme jsem nenasla nic. Rada bych odjela z CR, ale jet na blint v podstate bez niceho mam prece jen trochu strach. Tak kdybys nahodou o necem vedela, budu rada za tipy. Jinak mas muj obdiv a plne te podporuju v tom co delas 🙂 Cestuju taky moc rada, jen kdybych jeste mela partaky na cesty :), tak bych tady v CR klidne vseho nechala.
Dekuji
Katka

Kučerová Liba

Obracím se přímo na Vás, pane Petře, poněvadž mě svírá mateřská úzkost. Chci se zeptat na bezpečí těch, kteří leti do Turecka do Yumuz Emre, jezerní oblast asi 150 km od Ankary. Česko tam staví elektrárnu Turecku na klíč. Můj syn tam dnes letí za svou firmu do Ankary a dál nevím, ptám se na jeho bezpečí a dalších Čechů od mnoha jiných firem, kteří tam nejméně rok budou elektrárnu stavět. Pokud něco o této oblasti víte a máte povědomí jak je tam bezpečno či nebezpečno,prosím o laskavou zprávu do uvedeného mailu. Moc Vám děkuji za jakoukoliv odpověď, zdravím, L. Kučerová.

Dana Petrů

Miluji Turecko a souhlsím s vámi,že východní Turecko je fajn.Jezdím do Turecka jen jako klasický turista.K moři.Ráda bych se naučila více z tureckého jazyka,ale nemohu najít pořádnou literaturu.Proto se na vás obracím s prosbou,jestli neznáte odkaz nebo přímo lekce z turečtiny.Děkuji za odpovědˇ.

Barbora Panochová

Dobrý den,
souhlasím s tím, že Turecko je nádherná země. Navštívila jsem jí poprvé před třemi lety a poté minulý rok jako turistka naprosto mě uchvátila. Vždy v těchto zemích hledám něco nového a teď hledám brigádu v zahraničí konkrétně v Turecku jsem jinak vyučená malířka skla a keramiky, která mě tam také uchvátila, ale ať hledám jak hledám nic nenacházím a Turecko je země kde bych si přála chvilku pracovat nevíte o něčem?

Katka Š.

Dobrý den, obracím se na Vás jako na osobu, která zná Turecko více, než mohu tvrdit já. Vzhledem k současné situaci na území Sýrie, bych se Vás chtěla zeptat, jak to vypadá se situací v Turecku – přesněji v Istanbulu. Chystám se tam s kamarádem cca na 9 dní. ale dle posledních informací a tragédii, která se uskutečnila v Paříži, si nejsme moc jisti, jestli je tato cesta (17.11) vhodná a zda ji raději neodložit. Většina lidí uvádí, že cesty se člověk nemá bát, že se to může stát všude a že nemáme dávat na média. to je sice pravdou, ale informovanost též není od věci. Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď Katka

Katka Š.:

Odložit na kdy? V dalších nejméně 10 letech (podobně asi i další desítky let) to nebude lepší, i kdyby byl náhodou ISIS poražen. Stát se to může v jakémkoliv velkém městě světa, i když někde to je pravděpodobnější. Pravděpodobnost, že budete v nějakém městě zrovna v době teroristického útoku je ale minimální. A že mezi třeba 200 mrtvými z 15 milionů obyvatel Istanbulu budete zrovna vy, je teprve malá. To spíš vyhraješ ve sportce. Je zbytečné ptát se na to lidí, kteří trochu znají Turecko. Trochu lepší předpověď by snad měla jedině turecká tajná služba.

Jarda
Katka Š.:

Ahoj Katko,
Se siutauací v Istanbulu bych si starosti nedělal, alespoň ne v souvislosti s Paříží, potažmo situací v Evropě … Vzhledem k tomu, že Turecko je přímým podporovatelem  ultraislamistů, nedá se tudíž předpokládat, že by si sami doma dělali chaos …, ovšem jinak je třeba počítat se „standartní“ kriminalitou, která je zrovna v Istanbulu dost vysoká, ale to je dlouhodobý a setrvalý stav.

Jarda:

Dalsi Brezina se ozval.

Nechapu jak nekdo muze byt tak naivni a hledat zde informace o bezpecnostni situaci v Turecku. Zkuste se zeptat meteorologu jake tam bude po dobu Vasi navstevy pocasi.

Iva Přečková

Dobrý den, poprosila bych Vás o radu, jak se v noci co nejlevněji přemístit z letiště Ataturka na Sabina Gohcen. přiletím v 23.20 ted v listopadu ještě, kufry nemám. Letí mi to pak až ráno kolem 7:00, takže času dost. Platí ještě, že busy jezdí do 1:00 po půlnoci? Děkuju moc za zkušenou odpověď.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: