Expediční kamera 2017 už 23. 2. v pražském AERU: každoroční porce exotiky

Expediční kamera 2017 už 23. 2. v pražském AERU: každoroční porce exotiky

Rozsahem absolutně největší outdoorový festival v Česku a na Slovensku se pro více jak 25 tisíc návštěvníků vrací do více než 200 měst. Slavnostní premiéra se koná již tradičně v pražském kině Aero a to ve středu 23. února, poté až do dubna procestuje křížem krážem obě republiky. Letos se můžete těšit na tradičně nejlepší výběr z expedičních filmů uplynulého roku.

Všechny snímky spojuje vizuálně přívětivá stránka a hlubší obsah, který divákům připomene, že nic není nemožné. Filmy zároveň baví, inspirují, fascinují a také nutí diváky přemýšlet nad existencí člověka na této krásné planetě.

Budeme-li konkrétnější, poznáte Švýcara, žijícího podle hesla Pura vida. A co to znamená? To poznáte při jeho pokusu splout řeku Amazonku za pomocí svého kola (a lodě samozřejmě).

Setkáte se s 91 letou Britkou, která svůj život zasvětila horskému průvodcování. Snímek Projekt Moffat vám celý její životní příběh představí.

Dva kamarádi z Ameriky se rozhodnou pro Návrat do Zanskaru, což je oblast, kde před 30 lety poznali místní srdečné obyvatele, ale i silnou vazbu na buddhismus. Poznamená toto dosud odlehlé místo výstavba silnice a spojení s civilizací?

Ani letos nebude chybět české zastoupení. Parta šesti kamarádů měla bláznivý plán, doplout z oceánského rozvodí na polární kruh a to jak na nafukovacích lodích, tak na ručně postavené plachetnici. Celá cesta vedoucí Divočinou Aljašky po řece Alatna, se stala pro všechny členy expedice nezapomenutelnou součástí jejich životů.

Kromě hlavních snímků lze na většině projekcí vidět i bonusové filmy, které ukazují pestrost možných aktivit. Běžci mohou při závodu Ultra Trail Gobi Race přehodnotit své dosavadní cíle. Trekaři při Cestě do Kazbegi v Gruzínském Kavkazu poznají, jaké by to bylo, vyměnit pohorky za své horské kolo. Horolezci zatouží po Velké skalní pařbě v americkém Arkansasu, kde se schází ti nejlepší horolezci světa na již tradičním vytrvalostním lezeckém závodu. Potápěči se Na jeden nádech podívají nejen pod mořskou hladinu, ale i pod hladinu své vlastní duše.

Festival bude svou jedinečnou expediční atmosféru šířit až do začátku dubna ve více než 200 kinech, klubech a místech, kde chápou, že cestování je smyslem našeho života. Na řadě míst bude promítání doplněno doprovodným programem. Seznam všech míst napříč Českem a Slovenskem nejdete na webu www.ExpedicniKamera.cz.

Všem divákům přejeme příjemnou podívanou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: