EXPEDICE JedemKolem: Mirka a Vojta na motorkách kolem světa

EXPEDICE JedemKolem: Mirka a Vojta na motorkách kolem světa

Mirka se při práci snažila cestovat, kam si troufla. Lákaly ji ale větší dálky, jenomže pro samotnou holku to byl risk, do kterého nechtěla jít. Vojta si při vysoké přivydělával na lodi a pak naskočil jako IT inženýr do korporátního života. Každé léto sedl na motorku a někam se vydal. Omezoval ho ale počet dní dovolené v tom, aby jel někam fakt daleko po vlastní ose. A pak se ti dva náhodou potkali a nakonec z toho byla cesta kolem světa. Přečtěte si, jak to bylo:

Když se potkají dvě stejně naladěné duše, přináší to vlnu štěstí, pohody a klidu. Víte, že s tím druhým dokážete všechno, co budete chtít. My se potkali náhodou. Ono to tak asi bývá, že se ty životní poutě najednou protnou.

V zimě vznikají velké plány. Večery jsou delší, v televizi nic a vy vymýšlíte, co by, kde by. V zimě, rok a něco zpátky, jsme si plácli na to, že jednou pojedeme někam na motorce na delší dobu. Když sedíte nad mapou, odvaha nechybí. Vznikla tedy rovnou cesta kolem světa. Přizpůsobili jsme tomu spousty následných životních voleb a snažili se žít víc skromně. Kupovat minimum věcí a užívat si pohodlí domova, dokud to jde. Vojta prodal byt, Mirka auto a vytáhli jsme všechny úspory postrkané ve stavebkách a podobně. Bude nám to stačit? To nikdo neví a uvidí se.

Pár věcí ale víme jistě:

1. pojedeme na východ – nemusíme na začátku řešit přepravu přes oceán a díky Vojtovým minulým výletům už to tam trošku zná. A mají tam lepší jídlo!

2. pojedeme na BMW – jsou to naše milovaný stroje a na čem jiným, než na tom co máme rádi.

3. zveřejníme svůj výlet – chceme být inspirací pro ostatní nebo jen pobavit při dlouhé chvíli. Někdo nemůže jet jako my. Má rodinu, hypotéku, zdravotní překážky nebo jiné důvody, proč nemůže. Pár takových kamarádů máme a jedem i za ně! Tím, že něco natočíme, vyfotíme, zažijeme a dáme o tom vědět, může jet vlastně každý s námi.

Pokud taky přemýšlíte o tom, že byste se vydali na cestu kolem světa, přečtěte si další rady!

Rozhodující únor

Současně, v jeden den, dáváme výpověď z práce. Oba pracujeme na snadno nahraditelných pozicích a pokoušet se pracovní proces jen přerušit, to nemá cenu. Naštěstí mají v práci pochopení a popravdě nám i závidí. Začal pro nás měsíc a půl příprav, na které jsme se mohli plně soustředit.

Jak už jsme zmínili, jedeme na východ, nechceme jen přeletět Rusko, ale vzít to důkladněji. Navštívíme tedy Turecko, Gruzii a Arménii, Írán, státy Střední Asie nebo Mongolsko. Cestu bychom chtěli na podzim ukončit v Japonsku.

V době, kdy tento článek čtete, jsme už na cestě. Ne všechno se stihlo podle představ, drobné problémy se nám nevyhnuly, ale všechno důležité jsme zvládli vyřešit a ve slíbeném termínu slavnostně odjet.

Nakonec bychom rádi dodali pár věcí. Neklademe si za cíl být nejlepší nebo nejdrsnější, jedeme si to užít.  Nejedeme za něčí peníze, nestojí za námi sponzor, co hradí náklady na cestu. Stejně tak naše cesta nestojí na penězích od lidí. Velice si ovšem vážíme každé pomoci a proto na našich kufrech můžete vidět loga těch, kteří nás jistou formou podpořili.

Svezte se s námi i Vy! Sledujte nás na stránkách www.jedemkolem.cz, nebo na Facebooku – JedemKolem a těšte se na naše zážitky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: