Europa-Park – největší zábavní park v celém Německu

Europa-Park – největší zábavní park v celém Německu

Z Islandu do Portugalska, přes Rakousko do Ruska a dále do Řecka: co se zdá na první pohled jako několikadenní výprava za poznáním, je v zábavním parku Europa-Park možné poznat za jeden jediný den.

Přes 100 atrakcí, více než šestihodinový zábavný program plný různých show na ploše 94 hektarů, s 13 evropskými tematickými světy a 5 zážitkovými hotely: zábavní park, Europa-Park, na pomezí tří zemí, Německa, Francie a Švýcarska, je doslova skutečnou trefou do černého při výběru cíle rodinného výletu. Mnoho vodních atrakcí a dalších letních událostí nabízí osvěžující zážitky přes celé léto a také oddych od starostí každodenního života

Cesta napříč Evropou

Pravou dovolenkovou atmosféru zprostředkovává na 94 hektarech parku 13 tematických destinací a to prostřednictvím typické gastronomie, architektury a vegetace tamější přírody.  Zatímco na Islandu čeká na celou rodinu zábava na dřevěné horské dráze „WODAN – Timburcoaster“, na rodinné vodní atrakci „Whale Adventures – Splash Tours“ a horské dráze „blue fire Megacoaster powered by GAZPROM“, se mohou návštěvníci zdejšího Řecka vydat na vodní horské dráze „Poseidon“ na cestu do antiky. Ve Francii je pro všechny odvážné fanoušky horských drah připravena „Silver Star“ a „Eurosat“ a hned vedle mohou návštěvníci sekat zatáčky ve Švýcarskem inspirované atrakci „Matterhorn-Blitz“. Pravé osvěžení najde každý zájemce ve Skandinávii: tady si totiž návštěvníci užívají trochu toho raftingu, „Fjord-Rafting“, na divoké řece tekoucí okolo skal a vodních fontán.

Letní akce

Tematické slavnosti a festivaly zavedou návštěvníky parku po celé léto na různá místa: jednou do Ruska, podruhé do Francie, nebo Maďarska a jindy zase ještě dál za hranice Evropy do exotických zemí. Co tyto zajímavé akce spojuje? Je to hudba, tanec, tradice a gastronomie typická pro dané oblasti. Zatímco do půlky července se mohli návštěvníci pobavit při maďarských slavnostech, od 28. července do 25. srpna na ně čekají „Jihoafrické týdny“ plné exotických specialit. 27. července se pak v Europa-Parku koná největší letní akce – letní párty – návštěvníci si zde mohou užívat až do půlnoci – čeká na ně skvělé jídlo i pití, večeře v oblacích, noční ohňostroj a především temperamentní jižanská hudba. Každý pátek od 19 hodin se promění „Kaffi Hús“ na zdejším Islandu v taneční klub jako stvořený pro pravou víkendovou párty. Hudba, drinky, skvělé občerstvení a báječná atmosféra vám umožní udělat příjemnou tečku za koncem pracovního týdne.

Otevírací doba

V letní sezoně 2013 od 23. března do 3. listopadu – denně od 9 do 18 hodin; v zimní sezoně 2013/14 od 23. listopadu do 6. ledna 2014 (kromě 24. a 25. prosince) denně od 11 do 19 hodin, o sobotách a nedělích a od 22. prosince do 6. ledna otevřeno od 11 hodin do 20 hodin.

Další informace

Rok 2013 v zábavním parku Europa-Park – pohádková sezóna

200 let od doby, kdy se objevilo první vydání pohádkové sbírky bratrů Grimmů „Kinder und Hausmärchen“, nalezly pohádkové bytosti, mezi nimi i Děd Vševěd, Zlatá husa a Popelka, svůj domov právě v pohádkovém lese zábavního parku Europa-Park. S rozšířením pohádkového lesa zde tak děti mohou potkat šest nových pohádkových postav.  Od 23. března do 3. listopadu 2013 nabízí největší zábavní park v Německu, Europa-Park, na pomezí tří států – Německa, Francie a Švýcarska – na 100 atrakcí, 13 tematických světů na ploše 94 hektarů.  Zábavní park je skvělým výletním místem pro malé i velké cestovatele, kteří se rádi baví a zkoušejí nové věci.

Novinka roku 2013: rozšíření pohádkového lesa a 4D kino

Pohádkový les je bohatší o šest nových příběhů, děti se tak mohou vydovádět a ponořit se do pohádkových příběhů bratrů Grimmů na ploše přesahující 5.000 čtverečních metrů. Děti mohou Dědu Vševědu položit jakýkoli zvídavý dotaz, překvapí je určitě oslíček, ze kterého se sypou zlaté mince a pobaví je i koza, která začne mluvit, jakmile ji děti nakrmí. Děti toho mohou objevit opravdu hodně, některé pohádkové bytosti zde i skutečně potkají a budou se s nimi moci na památku vyfotografovat.

Kromě toho si od letošního roku mohou návštěvníci vychutnat divácký zážitek v 4 D kině v pravém francouzském stylu – kino jako ze starých dob s těžkými červenými závěsy, pohodlnými sedačkami a spoustou dřevěných ozdob interiéru na ně čeká v Europa-Parku.

Nová výstava v Hale Mercedes Benz

Hala Mercedes-Benz je v roce 2013 celá ve znamení rychlosti. Velkoformátové grafiky po stěnách a také filmové projekce ze závodů Formule 1 a DTM (závodní automobily) zprostředkovávají návštěvníkům dynamickou atmosféru automobilových závodů a nechávají je nahlédnout do zajímavého prostředí motosportu. Vrcholem celé výstavy jsou autentické předváděcí vozy Formule 1 „Mercedes AMG Petronas Formula Teams“, stejně jako vozy závodů DTM z roku 2012. Vědecká komunita Daimleru, Genius, dětem prezentuje největší novinky z oblasti elektromobilů a umožní jim zúčastnit se zábavné a napínavé soutěže o skvělé ceny.

Akce po celý rok

Již dlouhých deset let Europa-Park rozšiřuje a vylepšuje svůj koncept ročních období. Zatímco jaro se každoročně odehrává ve znamení novinek, léto je naopak jako stvořené pro všemožné vodní atrakce, které v horkých dnech nabízejí skvělé osvěžení. S Halloweenem do Europa-Parku přichází celá řada krásně strašidelných bytostí a celý zábavní park se pak zahalí do oranžově zbarveného světla pronikajícího vyřezanými dýněmi. V zimní sezóně se celý park promění v zářící, kouzelný svět plný světýlek, ozdobných řetězů, nazdobených vánočních stromků, o zábavu všech návštěvníků se postará speciální zimní program plný překvapení. Po celý rok se navíc v parku koná mnoho festivalů a oslav zaměřených na různé země, a také mnoho atraktivních akcí, jako jsou např. „Jihoafrické týdny“ v červenci a srpnu, „Vědecké dny“ v říjnu a speciální „Hororové noci“ od 27. září do 2. listopadu 2013.

Zkušenosti čtenářů

Radka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: