Duben, do Botanické půjdem

Duben, do Botanické půjdem

Stejně jako s jarem ožívá příroda, i v Botanické zahradě v Praze bude v dubnu velmi živo.

Můžete se do Botanické zahrady zajít podívat na motýli, dozvědět se zajímavosti při výkladech s průvodcem nebo i poznat tajemná zákoutí vinného sklípku a tradici pěstovaní vinné révy v zahradě.

8.4. – 22.5.
Motýli – zaostřeno na detail


Letošní ročník tradiční výstavy motýlů ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě Praha bude zaostřen na detail. Poodhalí stavbu motýlích křídel, ukáže, jak vypadají například oči, nohy nebo tykadla u housenek i dospělých motýlů. Řeč i ukázka bude motýlích sosáků, jejich jedinečná struktura a to, jak vypadají ústa housenek. Přesvědčíte se, že krásná jsou nejen křídla, ale i další části těchto křehkých tvorů skrývají půvabné struktury.

14.4. – 29.9.
Kurátorské provázení


Kurátoři Botanické zahrady Praha zvou na čtvrteční prohlídky jednotlivých expozic. V rámci této procházky
v doprovodu těch nejpovolanějších nahlédnete pod pokličku pěstování rostlin z celého světa. Prohlídka je v ceně standardních vstupenek do botanické zahrady (jak do venkovních expozic, tak do skleníku Fata Morgana) a za provázení se nic navíc neplatí.
Prohlídky probíhají vždy ve čtvrtek od 17.00.

3.4. – 24.4.
Nedělní sklep


Komentované prohlídky vinice a sklepa s malou degustací na závěr. Nakoukněte, kde trojská Vinice sv. Kláry zpracovává své hrozny a ochutnejte vína kompletně vyrobená v Botanické zahradě Praha. Botanická zahrada spravuje vinici od roku 1995 a navazuje na její 800 let dlouhou tradici. Díky výbornému terroir a úsilí pracovníků, kteří se o vinici ručně starají, mají hrozny velmi vysokou kvalitu. Od sklizně 2009 se
hrozny zpracovávají v nově vybudovaném sklepě s moderní technologií. Místní klíčové odrůdy jsou Ryzlink rýnský a Rulandské modré.
Prohlídky probíhají každou neděli v měsíci od 13.00, 15.00 a 17.00.

Bližší informace ke všem akcím najdete na webu Botanické zahrady Praha:

https://www.botanicka.cz/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: