Druhý nejoblíbenější turistický cíl v Evropě? Německo! 3 tipy na netradiční výletní cíle!

Druhý nejoblíbenější turistický cíl v Evropě? Německo! 3 tipy na netradiční výletní cíle!

Jak se daří turistickéu ruchu v Německu a proč si ho turisté vybírají a cíl? A jaká místa u našich západních sousedů rozhodně navštívit?

Podle žebříčku NBI letos na prvním místě v oblíbenosti mezi turisty skončilo Španělsko, na druhém Německo a na třetím Francie. Žebříček vypovídá o aktuální reputaci zemí na základě šesti různých kritérií. Průzkum probíhá pomocí dotazníkových šetření prováděných ve 20 různých zemích, z jejichž výsledků se posléze sestaví žebříček. Ten představuje reprezentativní výpověď o hodnotě značky 50 srovnávaných zemí.

Ve všech šesti segmentech – export, vláda, kultura, lidé, turismus a imigrace nebo investice získalo Německo v porovnání s loňským rokem mírně vyšší počet bodů. To samé platí i pro hodnocení ve všech podkategoriích segmentů „turismus“ a „kultura“. Ve faktoru „kultura“ se otázky týkaly například sportovních úspěchů, kulturního dědictví a zajímavostí soudobé kulturní scény

Destinace Německo je stále oblíbenější i mezi českými návštěvníky – jen v srpnu vzrostl počet přenocování o 5,1 %, od ledna do srpna 2017 bylo hlášeno celkem 801 342 přenocování českých hostů, což je o 4,7 % více než loni. „Turistická země Německo představuje velmi atraktivní destinaci pro české turisty, a to především díky své pestré nabídce atrakcí, dobré dostupnosti, výborné infrastruktuře a v neposlední řadě také díky skvělému poměru cen a kvality služeb,“ vysvětluje Jan Pohaněl, vedoucí zastoupení Německé turistické centrály (DZT) pro Českou republiku. V žebříčku nejvýznamnějších zdrojových trhů pro německý incoming se Česko drží mezi evropskými zeměmi na 12. příčce.

Spolková země Sasko-Anhaltsko zaznamenala v prvním pololetí 2017 nárůst počtu přenocování zahraničních hostů o 17,9 %, mezi jednotlivými turistickými regiony této spolkové země pak dominuje Anhaltsko-Wittenbersko s nárůstem o 51,1 %.

Viv výročí reformace Martina Luthera

Skokový růst návštěvnosti památek odkazujících na Luthera potvrzuje relevantnost výročí reformace pro cestovní ruch. Kupříkladu Lutherův dům v Eisenachu navštívilo v prvním pololetí roku 2017 téměř 34 tisíc návštěvníků, což je o 86 procent více než v předchozím roce. Výstavu „Luther a Němci“ na hradě Wartburg shlédlo více než 100 tisíc návštěvníků. V Lutherově domě ve Wittenbergu se návštěvnost pohybuje více než 50 procent nad hodnotami prvního pololetí předešlého roku, v jeho rodném domě, místě úmrtí a v Melanchthonově domě se dokonce návštěvnost více než zdvojnásobila. Více informací o turistickém programu k výročí reformace naleznete na www.germany.travel/luther.

3 tipy na místa, která byste si v Německu neměli nechat ujít!

1. Schwarzwald

Pohoří Schwarzwald neboli Černý les je nejvyšší pohoří v Německu, které se celé nachází na německé půdě. U jeho jména si plno z nás vybaví tradiční dort nebo šunku, ale málokdo toto místo navštívil. Přitom je to škoda! Černý les leží ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, jeho nejvyšší hora Feldberg měří příjemných 1493 metrů a právě zde soutokem několika říček vzniká řeka Dunaj. Západní svahy Schwarzwaldu jsou dramaticky příkré a stupňovité, od východu se naopak pohoří pozvolně zvedá. Centrální část tvoří mírně rozbrázděná plošina a užijete si zde pěší i cyklistické túry.

2. Ostrov Rujana a okolí

Rujana je největší německý ostrov a leží na severovýchodě v Baltském moři. Postupně se zbavuje špatné pověsti související s tradičním dovolenkovým cílem za minulého režimu. Dnes je na něm vyhlášena biosférická rezervace UNESCO s rozlohou téměř 23 tisíc hektarů. Čekají vás tu dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, chladnější a větrné počasí a typická zvlněná krajinu s listnatými lesy. Kromě toho zde leží malebná lázeňská městečka a můžete ochutnat vynikající místní kuchyni založenou převážně na různých úpravách ryb. Skvělé je poznat Rujanu také na kole (najdete tu kvalitní síť cyklostezek).

3. Saské Švýcarsko

Oblast Saské Švýcarsko leží jihovýchodně od Drážďan podél údolí řeky Labe a na části jeho území byl vyhlášen stejnojmenný národní park. Od nás leží co by kamenem dohodil. Region je typický stolovými horami rostoucími z plošin. Vylezte na „stolovou horu“ Lilienstein, prohlédněte si rozlehlou pevnost Königstein a nenechte si ujít ani skalní útvary PfaffensteinSchrammsteine!

Německá turistická centrála (DZT) je německým národním úřadem cestovního ruchu s hlavním sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem. Vyvíjí a komunikuje strategie a produkty, aby nadále budovala kladnou image německých turistických destinací v zahraničí a podporovala cestovní ruch do Německa. K tomu provozuje 32 zahraničních zastoupení po celém světě. V letošním roce spustila DZT novou komunikační kampaň. Pod heslem #GermanySimplyInspiring bude do konce roku na všech dostupných kanálech v oblasti online a sociálních médií ve vyšší míře představovat tipy na výlety, akce a turistické zajímavosti všech 16 spolkových zemí. Více informací najdete na www.germany.travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: