Dovolená v Bulharsku otevírá nečekaná dobrodružství

Dovolená v Bulharsku otevírá nečekaná dobrodružství

Dovolená v Bulharsku patrně u většiny Čechů evokuje pohodu na dlouhých plážích s pozvolným vstupem do moře. Turistický ruch se ale v této jihobalkánské zemi rychle rozvíjí a návštěvníkům tak dnes Bulharsko nabízí bohatou plejádu aktivit.

A to včetně pestrého výběru safari výletů, které má v nabídce CK Blue Style. Na několikahodinovou výpravu do lůna jihobulharské divočiny (nedaleko pobřeží Černého moře) se můžete vydat různými dopravními prostředky, přičemž i trasy těchto výletů se různí.

Quad safari je půldenní dobrodružství, během kterého se dostanete čtyřkolkou mimo oficiální trasy v lesích a kopcích kolem Slunečného pobřeží. Vše začíná krátkým seznámením se strojem a následným testem vaší jízdy. Poté se posadíte za volant čtyřkolky a vydáte se na cestu do jedné ze zdejších vesnic. Než tam dojedete, čeká vás přestávka, během níž se pokocháte krásou balkánských hor. Ve vesnici si uděláte další malou pauzu, po které vyrazíte zpátky a poslední zastávka zhruba čtyřicetikilometrové projížďky je spojena s nádherným výhledem na Burgaský záliv.

Podobným programem je naplněná jízda Trabantem se speciální terénní úpravou. Oba typy výletů jsou cenově přívětivé. Za čtyřkolku zaplatíte v přepočtu něco přes dva tisíce korun za dva lidi, Trabant stojí kolem tisícovky za osobu. Velmi oblíbené je pak Different safari, u kterého je na výběr buď jeep nebo bugina. Během obědové pauzy mají také účastníci možnost zastřílet si z luku nebo vzduchovky a projet se na koni. Tahákem je i Jeep safari po přírodní rezervaci Strandža či jízda terénním retro autobusem se zastávkou na horském ranči, kde si můžete vyzkoušet některou z nabízených aktivit včetně aquazorbingu.

Bulharsko je i pro vodáky

Pokud motoristickému safari příliš neholdujete, můžete zvolit třeba výlet nazvaný Sozopol a projížďka po řece Ropotamo. Podél malebného jižního pobřeží Černého moře se vydáte do jednoho z nejstarších a nejúchvatnějších měst Bulharska – Sozopolu. Průvodce vás seznámí s historií města a řekne vám spoustu zajímavostí. Po prohlídce poobědváte a budete mít i volný čas na individuální prohlídku či nákup suvenýrů. Dále se vydáte do přírodní rezervace, kde na vás čeká projížďka lodí po řece Ropotamo, během níž spatříte místní faunu a flóru. V závěru výletu je možnost navštívit největší nákupní galerii v Burgasu.

Kamchia, Bulharsko, autor: CK Blue Style
Kamčija, Bulharsko, autor: CK Blue Style

„Doporučuji také plavbu po řece Kamčija, během které se vám naskytne pohled na zdejší husté lesy připomínající nespoutanou džungli. Uvidíte i drobnou, leč okouzlující rybářskou vesničku a malé kolonie želv. Lodí se dostanete až k místu, kde se tato řeka střetává s mořem a nabízí tak úžasné panoramatické výhledy,“ dodává k tématice Lenka Pátek z CK Blue Style, která tento výlet pořádá z oblasti Varna.

Ani účastníkům zájezdů pochopitelně nikdo nebrání v tom, aby se vydali do přírody jaksi „na vlastní pěst“. Učinil tak i Honza Nedvěd, který nedávno strávil týden v rezortu u Sunny Beach poblíž Nesebaru s manželkou a třemi dětmi. „Sledovali jsme z pláže pohoří severně od pláže, zalesněné kopce, nad kterými se tyčily vysílací věže. S Markem jsme se rozhodli, že si uděláme výlet, ať vidíme i něco jiného než letovisko a turisty na pláži a v hotelu. Vyšli jsme kolem sedmé ranní, abychom se vyhnuli dennímu žáru. Prošli jsme Nesebarem na sever a za vilkami za městem se vydali do kopců,“ popisuje Jan, podle kterého následovala neznačená, kamenitá, chvílemi strmá cesta, kterou stále víc bičoval vítr od moře, s nádhernými výhledy na celý záliv. „Stromy byly spíše menší, zakrslé, převažovaly jilmy, sem tam duby. Za celou cestu (asi 9 km nahoru) jsme potkali pouhé dva páry. Jinak ani nohu, tedy až nahoře, u vysílaček, jsme narazili na ruiny několika domů, dnes nouzová obydlí několika místních. Nahoře už nebyl ani výhled ani žádná pozoruhodnost,“ uzavírá vyprávění Honza.

CK Blue Style je největším samostatným subjektem na trhu českých cestovních kanceláří. Přesto ale nejsme továrna na dovolenou. Jsme velká rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi, které jsme získali díky osobnímu poznávání jednotlivých destinací. Zařídíme i celou škálu nadstandardních služeb, jako privátní transfer z letiště v destinaci, láhev vína na pokoj, nejzajímavější výlety šité na míru, až po zorganizování romantického svatebního dne na břehu moře. Do našeho portfolia spadá Středomoří, pobřeží Černého moře, i africké země a exotika. Jsme Blue Style a dovolenou pro vás děláme s láskou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí