Dominika na cestě: poutavá knížka plná odhodlání "malé" české cestovatelky

Dominika na cestě: poutavá knížka plná odhodlání "malé" české cestovatelky

10 měsíců, 8 zemí, 11 237 kilometrů, 5 píchnutí, 2 návštěvy nemocnice, 1 pád, 1 přepadení, 1 porucha, 1 opravený zub a nekonečno zážitků. Metr a půl vysoká Dominika s ještě menší motorkou se vydává sama napříč Jižní Amerikou. Setkává se s padouchy, sněhem i rozzuřenými psy, zažívá poruchu motorky i pobyt v nemocnici, ale pořád pokračuje, až to všechno po desíti měsících dobře dopadne.

Kdyby to byla fikce, čtenář by si pomyslel, že to autor s intenzitou zážitků přehnal a Dominika je neohrožená cestovatelka, kterou nic nezastaví. Ve skutečnosti se ale Dominika bojí úplně všeho a jede dál jen proto, že si myslí, že už se to bude jen zlepšovat. Nezlepšuje. A čím hůře je, tím více je jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu.

Dominika Gawliczková (1992) Česká cestovatelka, která na motorku nasedla ve 13 letech. Má za sebou nejdelší českou ženskou sólo motovýpravu do Kyrgyzstánu i expedici z Austrálie do Asie se žlutými trabanty. Vystudovala strojní inženýrství, a i když toho o motorkách a cestování pořád moc neví, zvládla na nich projet 33 zemí. Jejím zatím nejnáročnějším dobrodružstvím byla Jižní Amerika.

A jak se líbila knížka v naší redakci?

Veselý příběh plný překonávání strachu, jihoamerické atmosféry a neskutečného odhodlání jedné malé české cestovatelky. Dominika je občas ztracená, vyčerpaná a vystrašená. Nakonec ale všechny problémy, kterým musí na své neskutečně dlouhé cestě čelit, přejde s lehkostí a obrovskou odvahou. Kniha se čte velmi lehce a svižně, příběh má spád a nechybí spoustu humorných příběhů a neskutečných historek. Za každou zemí najdete výběr zajímavých fotek a navíc je kniha obohacena o velké množství výstižných obrázků. Jedinou výtkou je fakt, že kniha mohla být delší a jít v některých věcech víc do hloubky. Ráda bych u ní zkrátka strávila více než jeden večer.

Knihu můžete zakoupti třeba na www.knihcentrum.cz.

Dominika na cestěDominika na cestě

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: