Dolomity pro horské turisty, ferratisty a cyklisty

Dolomity pro horské turisty, ferratisty a cyklisty

Dolomity jsou horské pásmo na severovýchodě Itálie, které se pyšní nejen nádhernou přírodou, ale také bohatou historií a kulturou. Tato část Alp je od roku 2009 zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO pro svou geologickou a krajinářskou hodnotu.

Dolomity jsou tvořeny převážně vápencovými a dolomitickými horninami, které vytvářejí charakteristické štíty, věže a stěny, které se za soumraku zbarvují do růžova a fialova.

Horským turistům Dolomity nabízejí stovky turistických tras, které vedou přes alpské louky, lesy, údolí i vrcholky hor. Některé z nich jsou snadné a vhodné i pro rodiny s dětmi, jiné jsou náročné a vyžadují dobrou kondici i vybavení.

Pro ty, kteří hledají větší výzvu a vzrušení, jsou tu zajištěné cesty via ferrata, které umožňují zdolat strmé a exponované úseky s pomocí ocelových lan, žebříků a kramlí. Via ferrata vznikly během první světové války jako vojenské stezky a dnes jsou oblíbeným sportem pro milovníky adrenalinu. Dolomity nabízejí více než 600 ferrat různých obtížností a délek.

Nejširší nabídku průvodců a map Itálie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Pro cyklisty jsou Dolomity rájem plným panoramatických silnic i náročných trailů. Silniční cyklisté si mohou užít jízdu přes vysoká sedla a porovnat své tempo i vytrvalost s výkony profíků v horských etapách legendární Giro d’Italia. Bikeři si najdou v Dolomitech nespočet cest a trailů různých obtížností. Výjezdy si mohou usnadnit lanovkou a o to více se věnovat adrenalinových sjezdům.

Pokud chcete poznat Dolomity bez starostí, můžete se tam vydat s CK Alpina, která zajistí dopravu autobusem, ubytování v hotelu s parádní polopenzí, zkušené průvodce a partu pohodových spolucestovatelů. Můžete si vybírat ze čtyřech zájezdů v různých termínech:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí