HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Trajekt Malajsie – Indonésie

Petr Daubner

Jedna informace, která už tu tuším někde byla,ale zapadla v bahně nového systému: do Indonésie se lze lodí dostat z Malajsie už jen z Melaky. Lodě z Penangu do Medanu byly definitivně zrušeny. Muselo to být teprve nedávno, protože řada cestovek na Penangu má loď do Medanu stále v nabídce, ale to už neplatí. Ona ta loď stejně stála 150 ringgitů (asi 900 Kč),takže je pomalu levnější letět letadlem… Z ostrova Penangu (Georgetown) jezdí lodě na malajský ostrov Langkawi, cena je 60 R (360 Kč), loď jede 2.5 hodiny.

Petr Daubner
www.kompas.estranky.cz

Zkušenosti čtenářů

Katus

A z te Melaky to pluje taky do Medanu? nebo kam?

Michal
Katus:

Z Melaky to jezdí do Dumaie, asi dvě hodiny cesty. V Dumai dostaneš bez problémů visa on arrival za 25 dolarů na 30 dnů. Ale taky to není nejlevnější, asi 120 ringitů (možná 130), už si nepamatuju přesně.

Michal

Kata
Michal:

Je, no super!! diky za radu, uz pekne dlouho patram po tom, zda dostaneme viza nekde v Malajsii nebo na hranicich a nikdo nikde mi na to neodpovedel (ani neschopna ambasada..) Je to jeste aktualni? neni to treba 10 let zpet?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: