HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Thajsko – vízum při přestupu na letišti v Bangkoku ?

Míša

Ahoj.
Je nutný nějaký typ thajského víza ( on arrival ? ) pokud potřebuji v Bangkoku pouze přestoupit ( Kyjev – Bangkok , Bangkok – Kuala Lumpur, pokud vše poletí jak má – tak cca. 8 hodin na letišti).
Míša

Zkušenosti čtenářů

Petr

No to záleží, jak to myslíš. Jestli se necháš odbavit a opustíš hlídaný prostor – tedy si vezmeš z letadla zavazadla a budeš čekat na letišti, vízum potřebuješ tak jako tak. Můžeš dostat on arrival na letišti, levnější je zažádat si o něj v Pze na ambasádě, na stránkách mají napsáno, že od 11.5. je zase dávají zdarma, za on arrival zaplatíš.
Pokud půjde o tranzit, tedy ti automaticky přeloží zavazadla do letadla, kde čekáš, tak po pravdě nevím, Tranzitní víza také existují, ale z toho co překládám to dost dobře nechápu – koukni sem http://www.thaiembassy.cz/Consular%20Infos/transitvisa51.pdf

Míša

Moc děkuji za rychlé a mimořádně dobré zprávy. Na stránkách velvyslanectví píší, že poplatek se odpouští i u on arrival, ale pokud to nic nestojí, pak je jistější vše vyřídit v Praze.
Jen na doplnění k původnímu dotazu – letenky jsou kupované zvlášť, každý let je s jinou společností,takže odbavení a tím pádem jak píšeš i vízum potřeba bude. Na Bangkok padla volba díky příznivým cenám letenek,jinak celý pobyt ( 27 dní ) plánujeme v Malajsii a v Bangkoku se chceme na 1 až 2 dny zastavit při zpáteční cestě. Předpokládám tedy, že nám bude stačit turistické vízum se 2 vstupy a hlavně teď už zase s odpuštěnými poplatky! Z dokumentu o tranzitních vízech na stránkách velvyslanectví jsem také minulý pátek moc moudrá nebyla a výsledkem byl dotaz viz. výše. Jen mě nenapadlo včera ani dnes se podívat na tu zprávu nejdůležitější … Ještě jednou dík .

Petr

Není zač. Jinak při 2 vstupovém chtějí potvrzení, že máš 30 tis v bance. pokud budeš mít jen 1 vstupové, musíš v bangkoku před odletem na imigrační (ulice Suan Phlu, je to kousek od Australské ambasády), a nachat si vystavit re-entry, pak tě pustí. nebo po příletu požádat zase o on arrival

Míša
Petr:

A nevíš náhodou jestli v Praze musí každý žadatel na amsasádu osobně nebo jestli to může vyřídit jeden člověk i pro ostatní ?

dan
Míša:

několikrát jsem vyřizoval víza i pro ostatni, včetně thajské ambasády, a nebyl problém. dělají to i cestovky pro klienty, takže člověk nemusí chodit osobně a stačí někoho poslat.

Petr

Přesně tak, bohužel tam mají otevřeno pěkně blbě, ale dáš to tam v pohodě hromadně

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: