HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Národní parky na Sulawesi

Alena

Na červenec se chystáme do Indonésie. Na Sulawesi si chceme nechat více času. Nemáte někdo zkušenost s některým z národních parků nebo celkově tip na místa, která stojí za to vidět a zároveň nejsou hlavní destinací návštěv cestovek?
Předem moc díky za doporučení.

Zkušenosti čtenářů

MartinT.

Nějaké informace najdeš zde: http://www.tenggara.net/index.php?option=com_kunena&func=showcat&catid=13&Itemid=32.

Já osobně jsem z NP nebyl přímo ani v Lore Lindu (oblast Palu), Morowali (výchozí místo Poso či Luwuk), Dumoga Bone (Gorontalo), byl jsem pouze v malém (ale pěkném) NP Tangkoko hodinu od Manada. Co se týče tour-groups, jedná se spíše o malé skupinky, záleží na sezóně.

Pěkná krajina je samozřejmě i v Toraje, v Mamase (Z Sulawesi – severně od městečka Polewali), na Togianech atd… ovšem nejedná se o národní parky, i když Togianské ostrovy jsou tuším „na papíře“ NP. Příznivé reference mám i o ostrovech Banggai… a nebude asi ani vadit, když se přidržíš osvědčené trasy Toraja- Tentena – Togian – Gorontalo a dále. Možností je mnoho a mnoho.

Pěkné fotky z roku 2008 na http://www.infrastellar.net.

Honza K.

Ahoj, koukám, že sem Martin chodí často :). Jinak v tomto období se na Sulawesi chystá i kolegyně bývalá Darmasiswa Jana Čermáků. Její přítel Michal už luxuje v současné době Severní Sumatru. V půlce července mají sraz na Bali a Sulawesi mají v plánu. Janča má blog: http://maxifik.blogspot.com/ mail: maxifik@seznam.cz

Alena

Moc díky za reakce!

Do Indonésie pojedeme v plný sezóně – v červenci. Netušíte, jak moc může být Tangkoko a Tana Toraja přeplněný turisty? A stojí Mamasa za to? Je to trochu z ruky, ale v průvodcích o tom bájí. A líbil se vám na Togianech zvlášť nějakej ostrov?

Ještě jednou díky, A.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: