HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Multiply vizum – Thajsko

Monika

Ahoj,

Během své dvouměsíční cesty po Asii vstoupím třikrát do Thajska, ale na thajské ambasádě obdržím pouze dvouvstupové vízum.
Viza on arrival na třetím vstupu bohužel situaci neřeší, neboť cestování zakončuji 3týdenním cestování po Thajsku a VOA jsou pouze na 14 dní.
První dva vstupy jsou pouze tranzitní, ale ironií osudu úředníci nejdřív použijí vízum co mám v pase (podle paní na ambasádě).Napadlo mě při prvním vstupu, kdy v BGK strávím asi tak 24 hod, vyřídit VOA a vízum z Prahy použít až na další dva vstupy, ale to mi prý s největší pravděpodobností nevyjde.
Máte zkušenosti, jak dlouho a kde trvá v BGK vyřízení víza ?
Díky
Monika

Zkušenosti čtenářů

Hondza

Moniko, zajed si na konzulát Thajska do Bratislavy, minuly rok jsem tam dostal bez problemu a dokonce na pockani tri vstupy. (http://www.thaiconsulate.sk/), peknou cestu Hondza

Pepa2
Hondza:

na těch slovenských stránkách ambasáda hlásí, že jsou poplatky za víza (3vstupy 90euro), v Praze nejsou, je ten jejich web aktuální, je to pravda? dík, jen mě to zajímá.

vloni jsem četl nějaký dokument z thajského imigračního webu, že globálně stoply poplatky všem zemích, které potřebují pro vstup víza, slovensko píše opak….

Monika
Pepa2:

Poplatek v Bratislavě se neplatí (mluvila jsem s nimi v pátek), pouze 15 EUR v případě, že chceš vyřídit víza na počkání.

A díky všem za rady ! Nakonec to vyřeším přes re-entry permit.

Pepa2

http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady.aspx?q=Y2hudW09Mg%3D%3D

2 pasy nejsou zakázané viz. odkaz, jen je třeba si pro úřednického šimla připravit odůvodnění k vydání dalšího pasu (aby v systému nezneplatnili první, nehrát to na ztrátu pasu), na první vstup se vyřídí VOA prvním pasem, do druhého pasu dát dvouvstupní vízum, je to zcela legální

2 pasy mají své opodstatnění, např. hodí se těm co cestují do Izraele a okolních zemí (razítka muslimských sousedů Izraele znemožňuje vstup do Izraele a vice versa)

Petr
Pepa2:

Ono to není zdůvodnění asi těžký nebude. Já přišel k pasákům, že mám už málo volných stránek a nevím přesně kolik jich budu při další cestě potřebovat. Tak mi vystavili nový pas a sami mi navrhli, že mi můžou nechat i starý, abych to dojezdil, že je ještě pár let platný. Předtím jsem o podobných věcech jako víc pasů slyšel jen od cizinců. Jsem nakonec rád, že to takhle funguje i tady.

Honza

Ahoj tzv. RE-ENTRY PERMIT se dá vyřešit i na thajských hranicích. Ne však na každých. Z osobních zkušeností to šlo na thajsko-kambodžské hranici Arany-Prathet(Poipet) nebo i v Nong Khai na cestě do Vientiane (Laos). Popis jak na to najdeš v mém deníku na www. mochileros.dobrodruh.net
Nebo si konkrétně napiš v emailu, co potřebuješ vědět a místo. My měli z vyřízené 2 vstupé vízum a nebyl problém udělat 3 vstup. Ale chce to trosku trpelivosti s úředníky, ale není to tak zlé. Musíš vyplnit formulář a mít FOTKU! Tady je úryvek z deníku:

… Re-entry permit pro návrat do Thajska je možno obdržet přímo u okénka v Arany Prathet, po vypláznutí 1000B, fotky a formuláře. My už měli z Prahy vyřízené 2 vstupné a tak ho ještě nepotřebujeme. To až později v Laosu…

… Ovšem nikde, ani v průvodci, jsme se nedozvěděli, že re-entry permit pro lidi, kteří se chtějí do Thajska vrátit, se na hranici v Nong Khai nevydává přímo. Pokud nemáte více vstupné vízum v záloze, vyženou vás. Je třeba dojít na imigrační oddělení ve městě! Pouze ve všední den. My máme štěstí, že je teprve pátek. Jinak bychom tu museli trčet celý víkend. Musíme se ale vrátit do města. Nevíme, kde úřad sídlí a tak bereme taxi. Za 50B tam i zpět oba i s hodinovým čekáním. Je to od celnice pouhý kilometr rovně po hlavní silnici, po levé straně, (jiná cesta než jsme přijeli z nádraží), velká modrá cedule. Tady vyplníte formulář, přidáte fotku, kopii pasu a stávajícího víza. K tomu 1000B a stoupnete si do dlouhé fronty. Nám to trvalo hodinu. Hurá, máme re-entry permit! Zpět na hranici. Teď už nás pouští a my víme, že se můžeme vrátit. Toto opatření je pro nás nutné, protože na hranicích na severu Thajska a Laosu se víza nevydávají…

Hodně štěstí Honza Vávra

Jirka

Stačí se podívat na oficiální stránky thaiembassy.cz a tam je uvedeno, že poplatky v době od 11.5.2010 do 31.3.2011 se nevybírají. Zkoušet nějaké finty na pasové úředníky v Thajsku se moc nevyplácí. V Thajsku jsem byl na jeden i na tři vstupy a nebyl s přidělením víza na ambasádě v Praze problém. To se něco změnilo?

Monika
Jirka:

jj, vydávají jen dvouvstupová víza

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: