HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Kambodža, Vietnam – 04-05/2011 pojeďte taky :-)

Saša

ahoj všem!

26.4. vyrážíme z Prahy směr Hanoj a poté po své vlastní ose skrz Vietnam až do Kambodže. Návrat z Hanoje 22.5. zpět do Prahy. Uvítáme společnost – jsme kluk a holka (27+28). Už hledáme dlouho a stále se nedaří – na takovou cestu je lepší mít další parťáky 🙂 pište na email.

příjemné cestování všem!
S.

Zkušenosti čtenářů

Renáta

Ahoj Sašo,
my letíme také (+-40),ale už 26. ráno jsme v Hanoi, pak přelet do Saigonu a vracíme se postupně nahoru, máme to jen do 11.5. Určitě také uvítáme jakoukoliv společnost, a taky se mi nedaří někoho najít do party, můžeme se potkat, ale asi to bude komplikované, vy to máte delší. zatím si plán tvořím.
Mimochodem, nevíte o nějaké netu, kde najdu jízdní řády vlaků ve Vietnamu ? Stránky železnice mi jízdní řád nevahodí. A co BUSY, mají nějaký jízdní řád ?? Mnohokrát díky za jakoukoliv radu.
Krásné poznání.

Saša
Renáta:

🙂 Renčo my se prostě míjíme…. Z Hanoie pojedeme vlastní osou dolů do Saigonu – nebudeme přelétávat – a pak jedeme směr Kambodža, kde se potkáme s kamarádem.. jinak nevím zatím nic o jízdních řádech – i když jsme to téma už taky doma otevřeli. zatím se do toho nepouštím a doufám, že nám poradí známý, co tam žije….

Renáta
Saša:

Ahoj,
změna 🙂 Já přebookovala letenku. Nejdřív uděláme Sapu a Halong a pak pojedeme k jihu, zpět přelet SAaigon-Hanoi. Tak kdybyste chtěli, mohli bysme třeba společně do zátoky Ha Lond, najmout člun nebo tak něco. Buď si zapletíme jen 1 dení výlet nebo bychom někde na cat ba přenocovali. Ještě nevím. Vlaky nějaké JŘ mám. O BUSech něco najít je asi utopie.

Josef
Renáta:

Dobry den,ja sice moc rad cestuju,ale na tak dalekou cestu nemam.CHtel bych Vas timto poprosit jestli by jste me privezli nejake mistni mince,nebo bankovky,to co Vam treba zustane po kapsach.Na cene se urcite domluvime.Mockrat dekuji sberatel. Muj mejl buksi@centrum.cz

Josef
Renáta:

Dobry den,ja sice moc rad cestuju,ale na tak dalekou cestu nemam.CHtel bych Vas timto poprosit jestli by jste me privezli nejake mistni mince,nebo bankovky,to co Vam treba zustane po kapsach.Na cene se urcite domluvime.Mockrat dekuji sberatel. Muj mejl buksi@centrum.cz

Baba

Vietnam dávám už asi týden dohromady. Plánujeme Bangkok, Laos, Vietnam směrem dolů, přes Malajsii do Bangkoku a domů. Letenky hledám klasicky na momondo.com ,vlaky jsem objevil na http://www.vietnamrailways.net/Home.aspx . K autobusům jsem se ještě nedostal. Po skušenosti z loňské Indie, nevím, jestli k cestě přesvědčím zbytek posádky ( moje žena ). V Kambodži jsme byli jenom na skok, podívat se z Thajska na Angkor Wat. Nějaké fotky pro známé jsem si začal cvičně dávat na rodinné stránky babatour.webnode.cz (opravdu jen cvičně).

gabina
Baba:

ahoj, vsechny zminene zeme jsem projela po vlastni ose, sama. Vlak ve Vietnamu je temer nepouzitelny, pokud se chcete zastavovat mezi Hanoi a Saigonem. Busy jezdi porad, nabidka je velka, ceny nizsi nez vlak. Standardne se muze platit i v USD.

pro Babu – pokud zena prezila Indii, tak prezije vse…

gabina
Baba:

ahoj, vsechny zminene zeme jsem projela po vlastni ose, sama. Vlak ve Vietnamu je temer nepouzitelny, pokud se chcete zastavovat mezi Hanoi a Saigonem. Busy jezdi porad, nabidka je velka, ceny nizsi nez vlak. Standardne se muze platit i v USD.

pro Babu – pokud zena prezila Indii, tak prezije vse…

Baba
gabina:

Gabino, dík za cenné informace. Nebyla by tam ještě nějaká zkušenost ze zátoky Ha Long. Tedy ohledně lodní dopravy. Projížďku na místní „luxusní“ džunce z pochopitelných důvodů neplánuji, na kajak mi zase chybí odvaha a věk. Informace z netu jsou dost rozdílné, od fantastického zážitku až po nevábné pobřeží.Nenašel jsem, zda se využívá nějaká nabídka místních pokoutných šífařů nebo opravdu nezbývá než platit předraženým cestovkám.

Saša
gabina:

Gábi to jsi nám tedy udělala čáru přes rozpočet – my plánujeme, jak budeme využívat nočních vlaků :-/ ale jestli jsi jela sama, tak klobouk dolů!

gabina
Saša:

ahoj
tak to me mrzi, s tou carou pres rozpocet. mrknete se name stranky, tam jsou vsechny me zazitky dukladne zdokumentovany.
http://www.travelpod.com/members/gabifilova

Nocni busy skrz Vietmanm je velky zazitek, zvlaste pokud panuje ptaci chripka a vedle nas sedel pan se stovkou kuratek v tasce…
ted vazne. ty vlaky jsou nepouzitelne, sami uvidite, jsou drahe, nezastavuji kde potrebujes. Autobusy jezdi porad a za par dolaru. Nocni fakticky potrebujes jen jeden a to na hlavni prejezd sever/jih. jinak je vse par hodin.

Ha long – ano jela jsem s cestovkou jako vsichni, a myslim, ze to nebylo drahe. Vyber je velky, vybrala jsem si to primo od ubytovatele v Hanoji, stejne nabizi vsichni to same.

Zbyňa

Vietnamský vlaky jsou prostě zážitek. Jsem jel x hodin přes noc do Saigonu, nejnižší třída, dřevěný sedadla. V noci jsem se chtěl natáhnout na zem do toho bordelu, ale byla tam taková železná trubka, která mě celou dobu příšerně tlačila do zad. Celou dobu ze mě lil pot a lezly po mně pavouci a docela velcí brouci. Na to nikdy nezapomenu! Prostě skvělý! Příroda úžasná, lidi už méně.

Katka

Ahojte,
nemáte prosím někdo info, jak se dá dostat z Ha Tien (Vietnam) do Sihanoukville (Kambodža)? Jestli tam jezdí nějaké busy?
Moc díky za odpověď, Katka

Tomáš, Vietnamisa.cz

Nevím, zda to jezdí přímo do Sihanou, ale každopádně to jezdí do Kampotu – několikrát za den a z Kampotu rovnou do Sihanou. Kampot je škdoa vynechat…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: