HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Blízký východ

Iran – Arménie – hraniční přechod

Banan

Nemá někdo zkušenost s hraničním přechodem z Iranu do Arménie? Dávají se tam víza? Nebo je lepší přijet do Arménie z Gruzie a projet do Iranu, když máme v plánu Armenii a severni Iran? Nevite na jak dlouho se ted davaji tranzitní Iransky viza? Díky diky.

Zkušenosti čtenářů

banan

Tak jsem si to uz zjistila, na hranicich s Iranem lze taky ziskat viza na 21 dni. Dokonce lze vizum do Armenie ziskat i elekronicky.

Zdeněk
banan:

Arménské vízum dostneš po zaplacení poplatku na hranicích. Není třeba to řešit předem.

Banan
Zdeněk:

No když jsme tam byli minule, tak na hranicích ještě nedávali, ale koukala jsem, ze se dá vyřídit i elektronicky za 15 USD, což je levnější než na hranicích.

Zdenek
Banan:

V létě 2008 to byla otázka 2 minut a myslím, že se nic nezměnilo…

Pertil
Zdenek:

V lete 2009 jsem armenske vizum dostal asi za 10 minut-jen jsem potreboval dva prukazy totoznosti s fotkou-takze jsem ukazal pas a ISIC kartu. Vizum na 21dni za 3000 dramu-vse bezproblemu…

Slavomír Horák

Arménské vízum se vydává na VŠECH hranicích Arménie za 3000 arménských dramů (cca 10 USD/7 EUR). Elektronická víza jsou tedy v tomto kontextu o něco dražší, i když je lze získat (na rozdíl od minulých let) i na pozemních přechodech.

banan
Slavomír Horák:

Všech jako všech? S Tureckem snad ještě ne?

Jenda
banan:

..na všech hranicích bylo pochopitelně myšleno na všech hraničních přechodech…

Roman
Slavomír Horák:

isli ste niekto vlakom Tbilisi – Yerevan? stoji na hraniciach dlho? je tam mozne platit viza?
je nejaka sanca ze nam nedaju tie viza za 7 eur, ale nejake drahsie?

David
Roman:

Ahoj, jeli jsme vlakem z Jerevanu do Tbilisi, je to podle mně cca 350 km a jeli jsme to asi 13 hodin…..na hranicích jsme čekali asi 3 hodiny…co se týká víz do Arménie, je možné je obdržet na pozemních hraničních přechodech, ale jelikož jsme přijeli z druhé strany, tak nemůžu poradit, jakje to s obdržením víz ve vlaku.
Stastnou cestu.
David

Michal R2
David:

Dá s etento hraniční přechod přejet autem?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: