Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

INDONESIE VIZUM

Jirka_K

Dobry vecer. Je mozne ziskat prodlouzeni VISA ON ARRIVAL po vyprseni 30 dnu pobytu v Indonesii nebo je nutne si turisticke vizum delsi jak 30 dnu vyridit pred odletem v CR? A je mozne odletet z Indonesie (Java) pred vyprsenim VISA ON ARRIVAL na Borneo (Sarawak – malajsijska cast) a po nekolika dnech se vratit zpet do Indonesie (Java) a ziskat znova VISA ON ARRIVAL? Dekuji za odpoved.

Zkušenosti čtenářů

MartinT

Jasné stručné otázky, nabízím ale jen částečně jasnou odpověď: 1) přibližně od února by to mělo být možné. Indonéská ambasáda v Praze to však dosud nevyvrátila, ani nepotvrdila. Prosím, ptej se na to a dej vědět. 2) jasné ANO. V Praze se dá získat dvouměsíční vízum, kdybych jel na takovou dobu, tak o vízum žádám v Praze, ne 2x VOA, už proto, že je to komplikovanější a vyjde to i o chloupek dráž.

Jenda

ono je třeba do Indonésie vízum ?? to nám ta EU teda opravdu „pomohla“. už v r. 1998, co vím, tak zápaďáci vízum do 60 dnů nepotřebovali. Já ho dostal na 1 měsíc v Singapuru , protože v K. Lumpuru mi ho nechtěli dát. A mezi ty zápaďáky tentox počítám i Maďary !

MartinT.
Jenda:

Než se začneš navážet do EU, měl by sis něco o téhle věci zjistit. Víza jsou pro návštěvu Indo. potřeba pro všechny evropské státy, od Portugalců po Bulhary. Pro občany ČR existuje možnost od roku 2007 získat víza do 30 dnů až na hranicích Indonésie. Bezvízový styk mají s Indonésií víceméně pouze země ASEAN a několik exotických případů jako třeba Peru. A mimochodem, vízová povinnost existovala i v roce 1998, ale víza byla zdarma a „Zápaďákům a Maďarům“ se na dva měsíce udělovala na hranicích.

Jenda

Navážím. A to proto, že jsme kupř. museli v r. 2000 (4 roky před vstupem) zavést víza pro Ukrajince a Rusy..
A zjišťuji tím, že píšu sem, na vyslanectví nepůjdu, když nikam nepojedu.
A protože jsem úplně blbej, stále nechápu praktický rozdíl mezi vízovou povinností, kdy vízum dostanu zdarma na hranicích a bezvízovým stykem. Napadá mě jedině velikost razítka v pasu, což je ovšem velmi podstatné.

rahala

Letos začátkem roku jsem na letišti v Jakartě dostal vízum, kde bylo uvedeno, že se vízum nedá prodloužit a Indonesii musím opustit do uvedeného data. Naopak na letišti ve městě Surabaya již bylo vízum bez této poznámky. U okénka prodeje víz na letišti bylo i oznámení, že vízum lze prodloužit. Já jsem ale prodloužení nepotřeboval, takže nevím, zda-li to funguje v praxi. Ještě ale pozor, ne na každém indonéském hr. přechodu či letišti lze získat „visa on arrival“.

MartinT.
rahala:

Ano, nedá se to tuším v Banda Acehu. Jinak myslím, že VOA-entry point je už všude. Prodlužování VOA by mělo být od poslední změny v imigračních předpisech na konci ledna možné. Oficiálně to však zatím nikdo nepotvrdil.

Jirka_K

Nakonec je vyprava trochu zmenema a Indonesii zvladneme do 30 dnu. Na ambasadu jsem presto volal. Dozvedel jsem se jinou vec, kterou nemam tuseni jak vyresit. Pro vystaveni visa on arrival pri priletu do Indonesie, je potreba zpatecni letenky nebo lodniho listku. Ja ale zpatecni letenku nebudu mit. Budu odletat az „nekdy“ z Thajska. Ovsem budu se muset dostat lodi z Javy na Sumatru a odtud do Singapuru. A tady je otazka.
Je mozne pres internet vyridit lodni listek z Javy na Sumatru, zhruba 1,5 – 2 mesice dopredu? A jak? Doporuceni?! Kontakty?!
Druha spise doplnkova otazka zni. Je ve skutecnosti zapotrebi mit pri vyrizovani visa on arrival na letisti v Indonesii doklad o zpatecni letence ci lodni listek ze zeme?
Dekuji za odpovedi.

MartinT
Jirka_K:

1) Lodni listek z Javy na Sumatru??? Proc ho potrebujes predem? Ze Sumatry ci prilehlych ostrovu do Singapuru uz by to smysl davalo. Pri letmem prohlizeni jsem objevil spolecnost Bintan Resort Ferries umoznujici online rezervaci, z Batamu a dalsich mist – nevim o nicem. Nevim, zda ten listek chces mit jen na ukazani na imigraci, nebo skutecne pouzit. Stejnou sluzbu prokaze nejaky levny let ven z Indo. s Air Asia. Nebo si obstarat nejaky jiny e-ticket, aby vypadal dostatecne presvedcive – je nutne to rozvadet?
2) Dle predpisu – ano. Dba se na tyto predpisy v praxi? Vzdy rozhodne ne, ale muze – pak musite zahajit vyjednavani – aby vas pustili dale a aby vas to moc nestalo. Je nutne mit na pameti, ze mnoho predpisu je v Indonesii vyrabeno za ucelem umoznit zpoplatneni jejich obchazeni 🙂

Jirka_K

To se omlouvam. Napsal jsem to spatne. Otazka mela znit:
Je mozne pres internet vyridit lodni listek ze Sumatry do Singapuru, zhruba 1,5 – 2 mesice dopredu? A jak? Doporuceni?! Kontakty?!
Odpoved Batam (Bintan Resort Ferries) je pro me dostacujici, dekuji.
Ano, potrebuji se prokazat na imigracnim!!! O levne letence jsem take uvazoval, ovsem storno poplatky nejsou nijak male. A hlavne jsem predpokladal, ze lodni listek musi byt mnohem levnejsi nez jakakoliv levna letenka.
Jak to ale vypada, hold nejake penize se tomu budou muset obetovat.

Tereza

Asi to bude případ od případu,každopádně po nás teď chtěli při placení víza jen pas a prachy.
Já bych to neřešila a pro pocit jistoty si doma „vyrobila elektronicky ticket,“ pohybuju,ze to budou nejak slozite overovat,vzdyt tyhle papirovy podomacku vytisteny tickety maji ted vsichni…Hodne stesti:)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: