HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

hill tribe trek v chiang mai ci chiang rai?

Betyna

Ahoj,

rádi bychom poprosili o radu. Jsme nyni v Thajsku, v Chiang mai a rádi bychom si udělali výlet k horským kmenům. Doporučili byste nám tento výlet? Pokud ano, tak spíš v oblasti Chiang mai či Chiang rai? Sami či s průvodcem?

Děkujeme moc za odpověď.

Zkušenosti čtenářů

Jenda

hele, já tam šel bez průvodce, jen na den a stačilo mi to. šel jsem za slony, kteří vezli turisty. Nejprve jsme šli kolem rýžových polí, místní tam měli stát motorky a makali tam. Pak cesta vedla do kopce, už se objevily i stromy (dole byly lesy totálně vyrubané). Několik set metrů před vesnicí jsem slyšel vyřvávat tranzistorák, vesničani leželi, měli na sobě potrhaná trička a řvali na mě : „kola“. Pak jsem sešel k nějakému vodopádu, tam bylo parkoviště a domorodci v těch pěkných krojích, prodávali tam suvenýry. No zážiteček, fakt (-:

David

Ahoj,jestli jste na severu Th.,odskočte si do Loasu,kde budete mít s horskými kmeny rozhodně lepší zážitky.V Th.si udělali z hill tribe people byznys,ale laoská vláda na ně kašle.To znamená,že lidé z kmenů nejsou zkažení turismem.V okolí Muang Long jsme do vesnic chodili sami a pro mě to jsou jedny z nejlepších zážitků.Člověk musí mít respekt a pokud je opatrný nic mu nehrozí.To,co popisuje Jenda v Laosu nezažiješ.

betyna
David:

Ahoj Davide!

diky moc za tvou radu – do laosu jedeme asi tak za 2dny. chteli jsme jet lodi z hranic primo do luang prabang, ale nakonec jsme se rozhodli pro bus do luang nam tha – da se v okoli tohoto mesta navstivit nejaka vesnice? mas s tim nejake osobni zkusenosti? da se to uskutečnit bez pruvodce? diky moc za odpoved.

David
betyna:

Ahoj, Nam THa je asi nejvíc navštěvované městečko severu.Je tam klídek a pohodička.Sehnali jsme tam pokoj za 40 000k s vlastním záchodem a televizí s HBO atd.Ale jestli budete mít čas,dostante se do Muang Sing.zde se také dají půjčit kola a objíždet okolí.Chlápek nám ke kolům půjčil mapku s vyznačenými vesnicemi které můžeme navštívit.Nejlepší bude dostat se ještě dál,až do Muang Long.Zde jsme byli týden jedinní turisté a opravdu jsme si to užívali.Kluk z informací(dřevěná budka,otevřeno 4h denně)byl ochotný.Nechtěl nás pustit samotné ke kmenům.Prý jedině s průvodcem.Ale ukecali jsme ho,a on nám nakreslil plánek s vesnicemi,které můžeme relativně bezpečně navštívit.Tak jsme týden šlapali po okolí a navštěvovali různé kmeny.Někde byli lidé v pohodě,jinde jsme cítili nepřátelství.Nikdy jsme nemuseli řešit nějaký bezpečnostní problém.První si nás začli všímat děcka.Dali jsme jim ovoce a postupně se přicházeli podívat dospělí.Někde nás pozvali do chatrče,jinde jsme pochopili,že nejsme žádáni.Přesto máme jedny z nejlepších zážitků.Když budete vstupovat do vesnice,je třeba si uvědomit,že lidé věří v duchy a jejich myšlení je jinde.Rozhodně nefotte hned a všechno.Počkejte až si na vás zvyknou a začnou s vámi komunikovat.Nebo je podarujte nějakou drobností.Cigára náčelníkovi atd.Možná zkuste trek s průvodcem.Asi díky němu proniknete více do dění,a pokud bude umět anglicky,dozvíte se mnohem více o životě horských kmenů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: