HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Filipiny

Andrea

Ahoj,
moc prosim o radu. S pritelem letime na 14 dni na Filipiny s pritelem do Manily. Strasne se mi libi ostrovy Coron, Palawan (El Nido), Cebu, Bohol a Apo. Je mozne procestovat Palawan, Coron, Bohol a Apo? Ci se mam spis zamerit jen na dva vybrane ostrovy? A co byste urcite doporucovali videt? Budu vdecna za jakekoliv rady.
Dekuju
Andrea

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, záleží, jaký způsob cestování vám vyhovuje. Někdo chce vidět co nejvíc v rámci omezeného času (a hlavně ta nej místa) a někdo si na dovolené raději odpočine. Nemá smysl jet zároveň na Coron i Palawan, protože je to podobné a cesta mezi nimi buď trvá déle na větší lodi nebo může být na rychlejší menší lodi nepříjemná, pokud jsou vlny a jede zrovna loď bez klimatizace (i když ji slibují s klimatizací). Doporučuju spíš Palawan, i když výlety z městečka Coron na ostrov Coron (tam se spát nedá) a na další ostrůvky byly taky krásné.
Podle mě stačí jet na ostrov Apo na 1-denní výlet z Dumaguete, odkud se dá jet každý den za celkem nízkou cenu na šnorchlování, které je tam vynikající hlavně kvůli karetám obrovským (část lidí se potápí). Ušetří to čas a na ostrově toho asi moc k vidění není, aby stál za přespávání (já byl jen na tomto výletě). Krásnější a s mnoha zajímavostmi a nepříliš turistický je ostrov Siquijor, na kterém je ideální jezdit na skútru (jsou tam levné skútry a dobré silnice, ale může se najmout i tuktuk s řidičem). Odsud se dá jet na 1-denní výlet na Apo taky, ale ne každý den a je to asi dražší.
Optimální by byl asi let do El Nida (nebo levnější let do Puerto Princesa, ale cesta pak zabere z Manily do El Nida celý den). Dále lety z PP přes Cebu do Dumaguete, lodí na Siquijor a pak na Bohol. Z Boholu pak let do Manily.
Doporučuju přečíst tento cestopis a můj komentář pod ním:
https://www.cestujlevne.com/cestopisy/filipiny-za-kacku-334

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: