HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Jižní Amerika

expedice do Venezuely

martin

Kdy: únor a březen 2012
délka: dva měsíce
Cílem je dostat se k pramenům Orinoka a následně zmapovat propojení mezi Orinokem, Rio Negrem a Amazonkou. K této doměnce mě vede výskyt ryby Arapaima na horním toku řeky Orinoko.
Maximálně tři další osoby.
Cestovat se bude motorovým raftem ze San Fernando de Atabapo, uvítám fotografa se slušným vybavením.
Předpokládané náklady na osobu do 100.000 Kč včetně letenky a potřebných povolení.

Zajemci pište na přiložený email.

Zdraví Martin

Zkušenosti čtenářů

janek

kolik uz vas je ?
proc az 100.000 ? co to vsechno zahrnuje ?
pokud vim, venezuela je levna a 100.000 na hlavu se mi vidi docela hodne..

hb

Spis mi to prijde jako zajezd, tzn. asi to nepatri do tohoto fora.
Letenka do Caracasu se da poridit hluboce pod 20.000 Kc a zbyvajich 80.000 Kc za 60 dni mimo civilizaci se asi neda utratit… Obzvlaste, kdyz budete 4 – tzn. 320.000 Kc!!!

Petr

80000 Kč za pobyt mimo civilizaci, pokud si najmeš člun a průvodce a vyřídíš povolení, se utratí jako nic… Spíš by mě zajímalo, jestli dostanete povolení??? Vím, že na Casiquiare někdo chtěl jet a nedostal povolení, hlídá to armáda a považuje to za strategickou oblast, ale možná se to změnilo???

martin
Petr:

povolení ke vstupu mám dojednané. je pro čtyři osoby, je třeba dodat čísla pasů a složit kauci na osobu u úřadu vlády států bolivar a amazonas ve výši 100 tributních jednotek tedy asi 881 usd na osobu, která je sice vratná, ale podle mých zkušeností je velmi obtížné dostat ji nazpátek. Dále něco jako poplatek za povolení, který dělá v přepočtu 73 usd. Mám zajištěný raft, průvodce, dopravu z puerto ayacucho helikoptérou do san fernanda.
nejde o to, že uvedenou oblast hlídá armáda, jsou to hlídky národní gardy a to z důvodu, že téměř celá tato oblast je vyhlášena bezletovou zónou, nesmí se tam dovážet alkohol a léky a benzín je tam ke koupi pouze na základě povolení úřadu vlády. Ten se sice sežene načerno, ale za cenu okolo 10 usd za litr.

jeff
Petr:

No nevím, připadá mi to jako když kdysi Švaříček chtěl podniknout nějakou výpravu, kde ještě nebyl, tak tam uspořádal zájezd, jako že tam ceny zvedaj američani je jasný, ale určitě to jde podniknout levněji, zvláště když tam má někdo osobní kontakty.

dzordz

uz tady byl jeden martin z venezuely a natah lidi, hledejte v archivu.

Marie

Ten MARTIN ? PODVODNIK !! POZOR !!

anna
Marie:

Marie, odlétám 19.12.do Venezuely a bude na mě čekat na letišti Martin, který mě oslovil, protože mě našel na Hedvábné stezce. Nevím, jestli je to shoda jmen, ale co bylo s Martinem, o kterém píšeš.Mrzelo by mě, kdyby to byla jedna a táž osoba.

Pavel

Za sluzby v hornim povodi Orinoka, stejne jako za vetsinu tuyristicky zajimavych destinaci ve Venezeule se plati velmi draze, ceny jsou odvozeny od solventnosti cizincu a vetsinou se nabizeji v USD (platit vsak vetsinou lze i v Bs.F.)
Rozhone tedy plati, pro zminenou oblast jsou to desetitisice korun. Na druhou stranu, jak bylo uvedeno, jde o 4 clennou skupinu, takze cena se redukuje a navic cena je tak vysoko, ze vzdy je moznost smlouvat.

Smekam vsak nad tim, ze nekdo je schopen zajistit zminene povoleni na dalku z Evropy, videl bych to na zpostredkovani domorodci a to pres internet, to se da, ale v podstate bez garance, ac zarukou je motivace domorodce pro ziskani penez za pruvodcovske sluzby. A co si budeme povidat, sila penez a zejmena dolaru je v teto zemi neuveritelna.

Vim o cem mluvim, ja tady ziju…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: