Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Cesta Čechy – indonesie

Sayels

Zdarec 😁
Už nějakou dobu mam chuť vyrazit do světa. Můj cíl je Indonésie, co jsme slyšel od známých tak jižní Sumatra je skvělá 🙂

Jsem Slovák v Čechách, takže si budu rušit občanství i trvalý pobyt a pak chci cestovat stop, pěšky, vlaky, busy, trajekt… než se nedostanu do cíle 🙂 žiju v Čechách dlouho, vyučil jsem se klempířem, praxi mám pres 7 let. Kdyby něco dělal bych na stavbách abych přežil a mohl cestovat dál.

Jsem člověk, který nechce žít podle předlohy co diktovali… žena, dům, dítě, strom… A zbytek života otročit ve fabrice…

Zajímalo by mě kolik lidí to má podobné a má podobný nápad.

S pozdravem Sayels 😁

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Ahoj, já přesně tohle už docela dlouho dělám. Akorát to vydělávání cestou ti nebude fungovat – je už jiná doba (představa je to sice romantická, ale zcela naivní), a i v dobrých místech, s jazykem a zkušenostma (jako UK, Austrálie) už většinou energie vynaložená na hledání práce (a pořád dokola) nevyváží výdělek. Mnohem lepší je pořádně máknout třeba rok, a pak si můžeš třeba i dva roky dělat co chceš, kdekoliv na světě…

Já se nedávno z rok a půl dlouhé cesty vrátil a v lednu mířím taky směr Indonésie…

Pro inspiraci, koukni na mé stránky:
http://vanishingworldphotography.com/po-zemi.html

bob
Jirka:

mam to podobne….poslednich 15 let sem travil kazdou zimu 3-5 mesicu na skutru po JVAsii a zbytek roku makal…..sem docela rad ,ze nastal covid time,rekl sem si ,ze budu makat dokud neotevrou Asii a pak vyrazim si uzivta minimalne na tri roky…….ale kurva,prachy uz sou vydelany a Asie porad zavrena…..tak valim v zime zatim Nicaraguu a okoli….uvidime:))

Čenda

Zdravím. Mám přesně stejné názory, žít život podle sebe, ne podle ostatních. V lednu vyrážím směr Indonésie a pak Indie, rok jsem tu pracoval, chci si cestování užít.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: