Spolucestování Asie/ Australie

Autem z ČR do Mongolska léto 2022

Jakub Růžička

Ahoj,

začínáme řešit léto 2022 a nejreálněji vypadá roadtrip z ČR do Mongolska (finální destinace se může změnit podle okolností, alternativně lze objet Himaláje z jižní strany a skončit v Nepálu).
Jsme dva plus dva psi v malé dodávce se spací úpravou.
Protože to už je relativně daleko od EU, tak by bylo lepší jet ve skupině více aut, kdyby cokoliv.
Proto sem píšu, třeba nad tímto také někdo přemýšlí a sám by autem nejel, ale ve skupině do toho půjde.
Ideálně alespoň tři auta, s tím, že nemusíme mít každý den shodný program, ale budeme se pohybovat poblíž, kdyby byl problém, tak se spojíme zase do skupiny.
Termínově to vypadá cca. celé letní prázdniny, je to cca 20-25tis km, což je na dva měsíce ideál.
Cesta ideálně přes Turecko, kavkaz (pokud tam zrovna nebude moc nebezpečno), Irán, Turkmenistán a další ……stány.
Odhad nákladů jsem ještě nedělal, ale pokud se něco vyloženě nepodělá, tak odhaduji 60-100tis na osobu, dle toho, jak moc člověk bude škrt. Spaní samozřejmě v autě nebo pod širákem.

Kdyby někdo měl zájem, nebo jste věděli o kamarádech, kteří by do toho šli, tak budu rád a bude ideální se sejít a vše to probrat.

Něco o nás: Je nám 26, oba VŠ. Přítelkyně je učitelka, takže má léto volné, já si možná nějakou práci po mailu budu řešit na cestě, ale nic strašného. Minulý rok jsme projezdili celou Evropu, letos už bychom rádi vypadli, snad Covid nepřekazí plány. Rádi chodíme po horách, prohlížíme památky i města, tu a tam odpočinek u pláže může bejt 🙂 Nejsme žádní sportovci, co úspěšnost výletu hodnotí dle počtu zdolaných hor.

Díky za přečtení a cestování zdar 🙂

Zkušenosti čtenářů

Michal

Ahoj Michal 48 vegan, sportovec, spiriták, ganja freindli, pes Samba, PeaceRelaxUnderstanding, rád se přidám , jedu (když mě vezmete do party) se Subaru forester. 🙂 Myslím, že jet víc aut dobrý nápad, také to tak cítím a i sem to tak plánoval trochu… dobré se sejít,popovídat, více mejlem?

Michal

Jakube R. mejl pro komunikaci: [email protected]

Jakub Růžička

No vida dvě auta by byly, tak někdo další? 🙂

Tom

Ahoj, jako plán to zní zajímavě. Rád bych se přidal, ale na celou dobu to nedám kvůli volnu z práce. Takže bych mohl jet buď na část cesty, třeba do Íránu a pak sám zpět, nebo až do Mongolska a sehnal někoho kdo pak přiveze auto zpátky. Jel bych s VW T4 a mám jedno volné místo.
Tom, 38

Jakub Růžička
Tom:

Ahoj Tome,
myslím, že sehnat spolucestujícího do auta a na řízení zpět půjde. Osobně to vidím tak, že cesta do Mongolska bude „zážitková“ a relativně pomalá, naopak zpět je člověk už unavený a není třeba to natahovat, takže tam se při řízení na střídačku dá projet přes Rusko „za pár dní“ zpět. Kolik máš přesně času?
Pošli mi mail na [email protected] a domluvíme se dále.
K.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: