Decathlon představuje kolekci pro pouštní trek

Decathlon představuje kolekci pro pouštní trek

Chystáte se na trek do písečné pouště a přemýšlíte nad tím, co na sebe? Snadným a cenově dostupným řešením může být nákup kolekce Forclaz Desert, kterou vytvořil Decathlon přesně pro tyto účely. Jednotlivé komponenty této sestavy – košile, batoh, kalhoty, boty, kšiltovka nebo šátek, rukavice – jsou vzájemně kompatibilní. Nejdražší z nich se přitom vejde do tisícikoruny a nejtěžší do jednoho kilogramu. Zároveň všechny součásti kolekce splňují základní poslání, kvůli kterému vznikly – chrání před pronikáním písku i UV záření.

Vývojáři pracující pro Decathlon celou kolekci během její tvorby opakovaně testovali jak v laboratoři, tak v reálném prostředí Sahary i Arabského poloostrova. Kvalitu jejich práce následně potvrdili po zkouškách v pouštním prostředí nezávislí cestovatelé. Koneckonců i v naší redakci jsme se na vlastní kůži přesvědčili, jak je toto oblečení do pouště zároveň funkční i pohodlné.

Turistická košile Desert 900 (v dámském i pánském provedení) stejně jako všechny ostatní oděvy i boty Forclaz Desert ochraňuje před slunečními paprsky, zároveň ale její široké větrací otvory na obou stranách propustí i ten nejjemnější závan větru. Materiál tak nepřilne k pokožce a vzduch může volně proudit, čímž se omezuje pocení.

To, že je při nošení na těle téměř necítíte, platí i pro kalhoty Desert, které pořídíte za 749 korun. „Pro zajištění vyššího pohodlí mají tyto kalhoty, na rozdíl od většiny modelů turistických kalhot, volný střih. Jejich materiál tak nepřilne k pokožce, vzduch může volně proudit, čímž se omezuje pocení,“ zdůrazňuje popis kolekce.

Kšiltovka nebo šátek

Vaši hlavu před spalujícím sluncem a písečnou bouří ochrání buď kšiltovka (299 korun) nebo tradiční modrý šátek Tuaregů zvaný šéš (249 korun). Čepice obepnutá ze všech stran látkou chrání i zátylek a tím předchází „nenápadnému“ úpalu, zapínání „přes ústa“ se zase hodí v písečné bouři.

Šátek ze stoprocentní biobavlny je dlouhý 260 cm a lze jej zavázat na nespočet způsobů. Tedy i tak, jak to dělají Tuaregové. Modrá barva je inspirovaná tradicí Tuaregů. V minulosti se vyráběla z rostliny zvané indigovník a pro národ Tuaregů měla velkou symbolickou hodnotu. „Tmavá barviva nanesená na volné a původně světlé oblečení mají výhodu v tom, že usnadňují cirkulaci vzduchu, a to díky skvělému poměru absorpce a vyzařování tepla. Abychom zajistili stálost této výjimečné barvy, šátek Desert 500 byl barven nadvakrát,“ uvádí Decathlon ve webové prezentaci kolekce.

Vysoké boty značky Desert 500 mají integrované návleky a v kombinaci s kalhotami z kolekce Forclaz nepropustí dovnitř žádný písek. Jelikož nepotřebují nepromokavou membránu, jsou velmi prodyšné a nohy tak v nich mohou dobře „dýchat“. „Skvělé do pouště. Na Dakaru jsem byl rád, že jsem si je koupil,“ napsal v uživatelské recenzi Štěpán.

Turistické boty Desert 500

-Lehké boty, do kterých se díky integrovanému návleku nedostane písek ani prach. Navíc jsou i prodyšné, takže nohy nebudou trpět horkem ani při velmi vysokých teplotách.

-poddajná podrážka je ideální na chůzi po písečných dunách, méně už v kamenitém terénu

-Bavlněné plátno umožňuje nohám přirozeně dýchat a současně zvyšuje odolnost bot.

-váha méně než 900 gramů / pár velikosti 43, cena 749 korun

Turistická košile Desert 900

-Košile z polyamidu, který je odolnější vůči roztržení.

-Větrání je na zádech i hrudi pro lepší cirkulaci vzduchu v horku.

-Volný střih poskytuje pohodlí a zaručuje proudění vzduchu.

-Materiál s faktorem UPF 40. Ochrana: dlouhé rukávy a stojací límec.

-Dna kapes ze síťoviny pro dokonalý odvod písku.

-váha 310 gramů, cena 649 KČ

Odvětrávaný batoh Desert 900 s ochranou proti vnikání písku 30 l

-Batoh navržený speciálně na jednodenní treking v poušti. Vejde se do něj vše potřebné a přitom pod ním není teplo!

-Batoh je speciálně tvarovaný tak, aby umožňoval maximální cirkulaci vzduchu a zamezil přílišnému pocení na zádech. Pěnové polstrování a díry v zadní části zajišťují odvětrávání.

-Díky speciálnímu zavírání do batohu nevniká písek.

-3 vnější kapsy, vnitřní kapsa na zip, boční kapsy na láhev + vnitřní kapsa na hydrovak (není součástí balení).

-Systém uchycení pro solární panel, hole a hydrovak.

-Nastavitelné ramenní a bederní popruhy s polstrováním pro více pohodlí.

-objem 30 l, rozměry 55 × 28,5 × 14,5 cm, hmotnost prázdného batohu 0,9 kg, cena 999 korun

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: