Další film z dílny projektu Summits of My Life Kiliana Jorneta pomůže v Nepálu

Další film z dílny projektu Summits of My Life Kiliana Jorneta pomůže v Nepálu

Kilian Jornet, slavný horský běžec a skialpinista, měl letos v plánu pokořit rekord ve výstupu na nejvyšší horu světa Mt. Everest. Jeho plány mu však překazila sama příroda. Kiliánova další výzva je teď pomoct prostřednictvím filmu na místě samotném. Chyst se vystavět v Nepálu 116 domů.

Relativně nedávno se na Facebookových stránkách Kiliana Jorneta objevila informace, že se chystá nový film ze série projektu Kiliana Jorneta, Summits of My Life (SML). Letošní film ale nebude o překonávání rekordů. Film bude o tom, jak se Kilian vydal pomáhat do zemětřesením postiženého Nepálu.

Tragická událost zcela změnila náplň Kilianova pobytu

25. dubna letošního roku Nepálem otřáslo zemětřesní o síle 7,9 stupně Richterovy škály. Bylo to těsně přes Kilianovým odletem na místo, kde si měl splnit další ze svých cílů – výstup na nejyvšší horu světa, Mt. Everest, v rekordním čase. Tato událost ho ale od odletu neodradila. Bylo však jasné, že svého letošního cíle nedosáhne. Odjel ale s jiným úmyslem – pomáhat postiženým. O svém působení a pomoci na místě natočil svým týmem film: Langtang: Summits of My Life.

Výtěžek z prodeje filmu na humanitární pomoc

Premiéra filmu je naplánovaná na 12. prosince v Barceloně. Před několika dny Kilian avizoval na svých stránkách, že veškerý výtěžek z filmu půjde na pomoc nejvíce postižené oblasti Langtang, konrténí plán je postavit 116 nových domů.

Podívejte se na trailer Langtang: Summits of My Life

Čtěte také: A Fine Line – cesta do duše Kiliana Jorneta. Druhý díl ze série filmů Summits of My Life byl loni na festivalu Expediční kamera.

Nejširší nabídku průvodců a map Nepálu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí