Co si s sebou sbalit na dovolenou k moři?

Co si s sebou sbalit na dovolenou k moři?

Jedete k moři a brzy vás čeká balení zavazadel? Pokud vám vstávají vlasy hrůzou z toho, že vám bude něco chybět, zkuste si přečíst náš seznam, ve kterém je obsaženo vše podstatné.

Autem, nebo letecky?

Některé vybavení, jako jsou třeba doklady, mobilní telefon či digitální kamera, si pravděpodobně berete na každou dovolenou nehledě na to, jakým způsobem cestujete. Z celkového pohledu je ale zásadní rozdíl, zda k moři vyrážíte letecky, vlakem, autobusem, nebo vlastním vozem. A pak samozřejmě také záleží na tom, kolik zavazadel máte v ceně, resp. jak prostorné máte auto.

My se v článku budeme soustředit na typickou tuzemskou variantu, tedy cestu k moři vlastním vozem s dostatečně velkým kufrem, případně s tzv. rakví na střeše. Prostorem tedy nejste vyloženě limitováni a máte možnost sbalit si takřka vše od A do Z.

Plavky, boty, oblečení

Jednou z nejdůležitějších položek na vašem seznamu bude oblečení. Většinou platí, že si bereme dostatek triček, kraťasů, topů, spodního prádla, ponožek i nočního prádla na celý týden. Alternativním řešením může být situace, kdy máte na apartmánu pračku a můžete si tedy oblečení průběžně prát. Pak může s oblečením na cestu šetřit.

Nezapomeňte také plavky, pokrývku hlavy, boty na pláž (a případně i do vody), do města či na sport a pro jistotu přibalte i jedny delší kalhoty a mikinu.

Věci na pláž

Kdo bydlí v hotelu s kompletním servisem, má zpravidla vystaráno. V opačném případě si ale zabalte plážovou osušku, hodit se může i vlastní slunečník či lehátko, nebo alespoň plážová podložka.

Kromě toho si nezapomeňte plážovou tašku, do které si budete moci dát vše potřebné. Pro hraní ve vodě se může hodit míč nebo různá nafukovací plavidla.

Přibalte si sluneční brýle, hračky pro děti a samozřejmě i opalovací krém. Kromě toho nezapomeňte na vybavení, se kterým rádi trávíte na pláži čas, ať už jde o časopisy, knihy, telefon a sluchátka, nebo třeba křížovky.

Doklady a peníze

Dnes máme to štěstí, že i když si cokoliv zapomeneme sbalit s sebou, snadno to dokoupíme na místě. To úplně hlavní, co byste tedy s sebou měli mít, jsou osobní doklady (občanský a řidičský průkaz a případně i cestovní pas). Dále si vezměte platební kartu a alespoň základní objem hotovosti (nejlépe eura).

Nezapomeňte na důležité doklady k automobilu – zelená karta, technický průkaz. Je také dobré zřídit si cestovní pojištění a vzít si s sebou i doklady k němu se vztahující.

Elektronika

Už jsme zmínili mobilní telefon a sluchátka. Hodit se může i fotoaparát či zmíněná digitální kamera, powerbanka a nabíječka, případně notebook. V některých zemích se stále může hodit také redukce pro elektrickou zástrčku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: