Co je nového u našich sousedů v Německu?

Co je nového u našich sousedů v Německu?

Německo má pro letošní rok spoustu zajímavých novinek. Oslaví 250. výročí narození významného německého malíře, přivítají fotbalové nadšence na UEFA EURO 2024 a přibyla jim dokonce další UNESCO památka. Nyní jich mají už 52!

Fotbalový svátek pro fanoušky z celého světa

Od 14. června do 14. července 2024 ovládne Německo UEFA EURO 2024: turnaje se zúčastní týmy z 24 zemí v celkem 51 zápasech. Na stadionech bude turnaje sledovat přibližně 2,7 milionu návštěvníků a dalších sedm milionů fotbalových fanoušků se očekává ve fanzónách a na veřejných projekcích.

„Německo slaví fotbalový svátek. Zejména v době mezinárodního napětí nabízí tato významná sportovní událost příležitost představit Německo jako kosmopolitní, udržitelnou a mírumilovnou cestovní destinaci a vyslat tak signál mezinárodního porozumění a tolerance.“ Říká Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva DZT.

Atmosféru fotbalového svátku si budete moci užít v 10 německých městech, a to konkrétně:

  • Hamburg
  • Berlín
  • Lipsko
  • Dortmund
  • Gelsenkirchen
  • Düsseldorf
  • Cologne
  • Frankfurt
  • Stuttgart
  • Mnichov

V osmi z deseti měst vznikne „Stadion snů“, kde se spojí umění, kultura a fotbal. V sedmi městech vzniká fotbalová vesnice, kde na místní i zahraniční hosty čeká živá zábava, představení, aktivity a samozřejmě i veřejné prohlídky během zápasů. Aktuální kulturní program hostitelských měst je k dispozici online v němčině a angličtině zde.

Na zahajovacím koncertu festivalu EURO 2024 ve Stuttgartu v historických kulisách zámku vystoupí 13. června špičkoví němečtí interpreti: zpěvačka Leony, DJ a producent Topic, megahvězda Robin Schulz a místní techno hrdina Le Shuuk. Společně s fanoušky oslaví zahájení evropského šampionátu. Online portál přináší tematický obsah o všech hostitelských městech.

Nejširší nabídku průvodců a map Německa (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

250. výročí narození nejvýznamnějšího malíře německého romantismu

Malíř, grafik a kreslíř – Caspar David Friedrich se narodil 5. září 1774 v Greifswaldu, dnešním Meklenburském Pomořansku. Patří k nejvýznamnějším umělcům romantismu. Jeho nejvýznamnější díla „Kříž v horách“ (Děčínský oltář, vznikl v roce 1807), „Mnich u moře“ (1810), „Poutník nad mořem mlhy“ (1818), „Křídové útesy na Rujáně“ (1818), „Ledové moře“ (1823/24) nebo „Fáze života“ (1835) jsou ve světě tak populární, že se Friedrich stal po Albrechtu Dürerovi nejznámějším německým malířem. Jeho precizní kompozice se staly vyjádřením promyšleného ztvárnění krajiny jako symbolu romantismu.

Putování přírodou, především na největším německém ostrově Rujána, ale také Labskými pískovci v Saském Švýcarsku s jejich bizarními skalními formacemi a mystickými údolími, bylo pro Caspara Davida Friedricha největším zdrojem inspirace. Tak se turistům nabízí šance shlédnout velké množství výstav po celém Německu, vydat se po stopách tohoto světoznámého umělce také mimo města a prožít čas klidu v přírodě. Kulturní události spojené se jménem Caspar David Friedrich naleznete na https://www.germany.travel/en/campaign/cdf/home.html

Nová UNESCO památka – aktuálně jich má Německo 52!

V celém Německu můžete objevovat nespočet přírodních i historických pokladů, ať už na zeleném venkově, či uprostřed městské zástavby. Máte rádi spíše přírodu, nebo města? Chcete raději relaxovat ve wellness, nebo trávit dovolenou aktivně? Odborníci na Německo Germany Travel pro vás připravili trasy po UNESCO památkách Německa podle vašich zájmů. Nechte se jimi inspirovat. Podrobnější články si můžete přečíst v prvním a druhém díle našeho seriálu o UNESCO památkách v Německu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: