China Eastern Airlines přidává od listopadu přímé lety mezi Prahou a Čínou

China Eastern Airlines přidává od listopadu přímé lety mezi Prahou a Čínou

Letecká společnost China Eastern Airlines, která se v roce 2016 podle počtu přepravených cestujících zařadila na 7. místo ve světě, otevřela svoji první přímou linku z Prahy do Šanghaje před více než rokem.

Od historicky prvního letu dne 23. 6. 2016 postupně rostl počet cestujících a se zimním letovým řádem se Praha dočká přidání další frekvence. China Eastern bude nově operovat již čtyři lety z Prahy do Šanghaje, z toho jako novinku zavedla dva lety s mezipřistáním ve vyhledávaném čínském městě Si-anu.

Si-an je jedním z nejstarších měst Číny, v řadě významných období byl hlavním městem a sloužil jako vstupní brána pro Hedvábnou stezku. Si-an s počtem obyvatel přes 8 milionů dnes představuje významné kulturní, průmyslové a vzdělávací centrum centrální a severozápadní Číny. Sídlí zde střediska čínské vědy a výzkumu, zbrojního a kosmického průmyslu.

Nejznámější atrakcí je v blízkosti města tzv. Terakotová armáda, hrobka prvního čínského císaře Čchin Š’-chuang-tiho zařazená na seznam světového dědictví UNESCO. China Eastern přepravila v minulém roce na svých linkách více než 100 milionů cestujících, provozuje více než 600 letadel s průměrným stářím 5,5 let. Je členem aliance Sky Team. Přímé lety podporují zájem čínských turistů o cesty do České republiky a jejich počet stoupl meziročně o 56%, nejvíce ze všech sledovaných národů. Roste i počet českých turistů, kteří využívají přímé lety do Číny nejen k návštěvě této zajímavé země, ale i k návazným letům do oblíbených destinací jihovýchodní Asie, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska nebo Jižní Koreje.

China Eastern v rámci své vlastní i partnerské rozsáhlé sítě nabízí řadu dalších míst, kam čeští turisté mohou z Prahy cestovat. Nové kanceláře China Eastern najdete od 1. 7. 2017 v centru Prahy v reprezentativní budově Florentinum. Zaměstnanci společnosti se snaží o vytvoření bližšího kontaktu s klienty a partnery a věří, že touto cestou budou schopní pružně reagovat na přání, dotazy a potřeby svých zákazníků tak, aby China Eastern mohla nadále zlepšovat kvalitu nabízených služeb na českém trhu.

Letenky si můžete bookovat na en.ceair.com!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: