Chcete psát a přispívat na SvetBehu.cz?

Chcete psát a přispívat na SvetBehu.cz?

Běháte a zajímáte se o běžecké aktivity a chtěli byste se o ně podělit s ostatními? Na SvetBehu.cz máte příležitost.

Lidé se často ptají, jak se dá o běhání pořád dokola psát. Těžko se dá ale odpovědět někomu, kdo běhu nepropadl. O běhu se dá psát do nekonečna, nápadů je hodně, ale psavců málo. Proto je zde příležitost pro běžce psavce. Témat je mnoho, proto bych ráda vyzvala běžce psavce, kteří běh milují a mají nápady a zajímavá témata, o kterých by se dalo psát, aby se nám touto cestou ozvali.

Články na titulní stranu

Ucelené texty, které se zabývají konkrétním zajímavým tématem, vychází dvakrát týdně v prostředním sloupci na titulní stránce webu a jsou obvykle honorované. Honorář se pohybuje kolem 300-500 Kč, pokud je příspěvek přijat k vydání. Tyto články posílejte prosím na michaela.gladisova(@)svetbehu.cz, obratem se Vám ozveme a společně dořešíme detaily.

Na všechny texty na tomto webu se vztahují autorská práva. Odměna za aktualizaci webu podléhá dani a autoři jsou povinni ji řádně odvést. Portál SvetBehu.cz si dále vyhrazuje právo přijaté texty a fotografie používat pro svou propagaci na partnerských webech a v tištěných periodicích bez nároku na další honorář. Tato partnerská média se zabývají výhradně outdoorem a běháním. SvetBehu.cz nesmí texty jakkoli upravovat bez souhlasu autorů a je vždy povinen autorství u textu i fotografií uvést. PŘEČTĚTE SI POZORNĚ PODMÍNKY PRO UŽIVATELE A PŘISPĚVATELE.

Zde jsou náměty na typické články, ale dalších možností jsou spousty. Záleží jen na vás, co vymyslíte.

– Článek – ucelené pojednání s nějakým konkrétním námětem. Hlavní důraz je na čtivost a kvalitu fotografií. Obvykle na zajímavé běžecké téma,váš běžecký projekt, událost nebo jen o vašem běhání v zahraničí apod.

– Foto-článek – cca 10 kvalitních fotografií doplněných textem, který může být i zcela kratinký (v tomto případě jde o zajímavost fotografie)

– Praktické rady a tipy – trénink, výživa, zdraví, vybavení. Pokud se zajímáte nebo jsi odborníkem v některé z těchto oblastí, rádi váš článek na aktuální téma zveřejníme.

Reportáž – běželi jste zajímavý závod nebo dosáhli neočekávaného úspěchu a chcete se o něj podělit v běžecké komunitě? Na SvetBehu.cz máte příležitost.

Testy a recenze vybavení – pokud se zajímáte o běžecké vybavení a chtěli byste o něm psát, vypňte fomulář níže

Pokud vás některé téma zaujalo a rádi byste o něm psali, vyplňte formulář níže. Do jednoho týdne vás budeme kontaktovat.

Optimální ROZSAH článku je 2500-4000 znaků.

Velkou pozornost věnujte TITULKU článku. Vyhrazujeme si právo změnit titulek a doplnit tzv. PEREX, tedy shrnující 3-4 řádky na záčátek textu. Váš návrh perexu je však vítán.

Ke každému článku je dobré mít nejméně 6-10 bezchybných FOTEK. Nazvěte je podle toho, co na nich je, a pošlete v maximální kvalitě. (Popisky fotografií připravte podle vzoru: „Trénink v okolí Milešovky, České Středohoří“ nebo „1. místo na Perun Skymarathonu 2014“.

Své JMÉNO napište přímo na konec článku, stejně jako případný ODKAZ na vaše webové stránky, knihy nebo jiné aktivity.

ČTENÁŘI Vašeho článku jsou zcestovalí, zkušení lidé s nadprůměrným všeobecným rozhledem.

Pokud článek vyšel nebo má vyjít v jiném médiu (web či časopis), informujte nás o tom, abychom se dohodli na (ne)exkluzivitě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: