Česká stopa v Muzeu Ferrari v Modeně

Česká stopa v Muzeu Ferrari v Modeně

V březnu v italské Modeně otevřeli nové muzeum Ferrari. Hlavní budovu projektoval zesnulý český architekt Jan Kaplický. Zakladatelem muzea je slavný Enzo Ferrari, člověk, který propůjčil jméno jednomu z nejslavnějších automobilů.

O budově říká starosta Modeny Giorgio Pighi: „Je to to nejkrásnější dílo realizované v Modeně v poslední době“.

Stavba budovy připomínající kapotu závodního vozu ve žluté barvě byla započata krátce po smrti českého architekta v roce 2009.

Muzeum má dvě části. V moderní části muzea se konají výstavy o automobilismu. V druhé jsou pak k nalezení dobové modely zapůjčené muzeu soukromými sběrateli.

Nezapoměňte se na svých toulkách letní Itálií zastavit i u této futuristické stavby nesoucí českou stopu. Další stavby Kaplického Future Systems můžete najít také v anglickém Birminghamu či Londýně.

Krátký sestřih z otvírání Muzeum Enza Ferrariho v Modeně:

Zkušenosti čtenářů

don944

Škoda, že nemáte v článku více fotek onoho muzea, naštěstí jsem je našel na https://kralmotoru.cz/media/enzo-ferrari-museum-italske-muzeum-ktere-navrhl-cech a musím říct, že je to naprostý skvost. Skvělá architektura je spolu s dokonalými auty je prostě totální pastva pro oči. Určitě toto muzeum jednou budu muset navštívit! 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: