Češi žijící v zahraničí aneb kontakty, které se vám na cestách budou hodit

Češi žijící v zahraničí aneb kontakty, které se vám na cestách budou hodit

Potkat na cestách na druhé straně světa někoho z rodných krajů je vždycky příjemné. Mimo Česko žije spoustu lidí a často v zahraničí nabízí své služby a znalosti méně zkušeným cestovatelům. Připravili jsme pro Vás seznam těch, které známe my.

Austrálie:

Slávka Greif žije v Austrálii už téměř 30 let, a to na překrásném Mornington Peninsula (asi 60 km od středu Melbourne), kde Philip bay tvoří krásný poloostrov – na jedné straně můžete koukat na záliv s křišťálově klidnou vodou a nádhernými plážemi, na druhé straně poloostrova zase najdete rozeklaná skaliska. To vše je propojeno kopečkovitou krajinou s nesčetnými vinicemi. Slávka nabízí ubytování ve svém domě nedaleko moře na velice klidném a tichém místě v blízkosti lesa i historického městečka Mornigton.

Andalusie:

Spoustu oudoorové a adrenalinové zábavy si můžete užít s Markem Švejnohou na Andaluském ranči v srdci přírodního parku Sierra de Las Nieves, kde pracuje jako člen outdoor týmu a připravuje výlety turistům z celého světa.  Můžete zde obdivovat krásnou krajinu a vrcholky hor ze sedla andaluských ořů, nebo si přijet zdokonalit španělštinu netradičním aktivně-sportovním kurzem.  Sestavte si svůj aktivní program ze široké nabídky dobrodružných sportů (Via Ferrata, Canyoning, Lezení, Treking, horské kolo…) a navštivte místa, která běžný turista nemá šanci spatřit. Jestli rádi jezdíte na horském kole, zúčastněte se bike-campu s místními bikery. Kompletní nabídku aktivit, výletů a rozsáhlé informace najdete na webu http://www.rejertilla.com/cz/.

Bali:

K celoživotní lásce k indonéskému ostrovu může pomoci i zrekonstruovaný dům s kapacitou 20 lidí s bazénem, terasou s výhledem na moře, který přitom citlivě zapadá do příjemného prostředí balijské vesnice Ungasan na Jihu Bali. Dostupně zdravá vzdálenost do rušného a turisticky proslulého „Kuta center“ a blízkost letiště z něj dělá ideální místo k odpočinku, výchozího bodu pro cestování i sportovního vyžití. Poloha domu přitom nabízí reálný a autentický pohled do tradičního života Balijců, každodenních rituálů. Dům milého, přátelského a starostlivého Čecha Michala, který Vám též obstará pronájem nejnutnějšího dopravního prostředku Indonésie – skútru, bude Vás doprovázet na výletech a doporučovat vynikající a přitom levné warungy. Oblast jižního cípu ostrova je známá díky jedním z nejlepších podmínek pro surfování, i zde se nabízí pronájem surfařského vybavení a výuky. Více se dozvíte na www.surf-bali.cz. Kontaktovat můžete Michala na [email protected].

Pokud byste rádi vyrazili pozorovat „komodské draky“ můžete využít služeb Adventure Komoda a Adama Malece, který žije na ostrově Flores, jen kousek od Komodského národního parku. Můžete potápět, vyzkoušet si sportovní rybaření nebo si pronajmout loď. Také vám připraví výlet komodskými draky na ostrovy Komodo a Rinca, připadně výlety po ostrově Flores. Další informace na [email protected] nebo FB Adventure Komodo.

Brazílie:

Chile:

Už třináct let žije Markéta Kručková v poušti Atacama. Za poslední tři roky se jí podařilo vybudovat malý hotel, kde najdete pět pokojů s wellness službami, jako je sauna, venkovní jacuzzi a masáže. Samozřejmě také nabízí výlety do pouště a do And, a to buď v autech, nebo na koni, kole či pěšky. Více infomací najdete na www.atacamadventure.com, která je také v češtině.

Ekvádor:

Na pacifickém pobřeží nedaleko od rovníku provozuje cestovní kancelář Honza Bartoš, žijící v Ekvádoru od roku 2007. Zabývá se přípravou a realizací  programů na míru, jak pro individuální klientelu, tak pro skupiny. Zajišťuje specializované cesty pro fotografy, milovníky přírody, ornitology, potapěče či další sporty (surf, MTB, kiteboard, rafting). Za dobu fungování rozšířil svou působnost kromě kontinentálního Ekvádoru a Galapág také na sousední země. Sám se aktivně věnuje i průvodcování. Více informací lze získat na webu společnosti www.ecuadmc.cz nebo kontaktovat na e-mailu: [email protected]

Guatemala:

Inka společně se svým mayským přítelem Domingem založila v roce 2012 v hippies městečku San Pedro La Laguna malou zahradní kavárnu Art Café El Colibri. Jedná se o lokaci u jednoho z nejkrásnějších jezer ve Střední Americe – jezera Atitlan. Rádi vám poradí s výlety do okolí a pokud si na ně nebudete sami troufat, tak vás i provedou. Pokud máte více času a rádi byste se naučili či zdokonalili ve španělštině, zorganizují vám kurz na míru s místními učiteli. K dispozici je také skromné ubytování typu bed and breakfast. Domingo je talentovaný malíř a jeho díla rozhodně stojí za shlédnutí, nabízí i lekce malování. Namalováním hrníčku tu také můžete podpořit dobrou věc, stipendijní projekt pro místní nadané studenty, kteří si přejí studovat na univerzitě. Více informací na www.colibrisanpedro.com nebo na [email protected].

Kanada:

Zuzka Kulhánková žije v Britské Kolumbii a je certifikovaná překladatelka z češtiny a slovenšiny do angličtiny či naopak. Své služby nabízí zejména nově příchozím do Kanady. Pomůže s ověřenými překlady dokumentů i s informacemi o věcech, se kterými si ze začátku nebudou vědět rady. Kontaktovat ji můžete na [email protected].

Mongolsko:

Potápění v panenských jezerech, lovecké výpravy, rybolov nebo off road motocyklové výpravy můžete zažít s Lubomírem Svobodou, který působí již více než deset let v Ulánbátaru a vlastní zde také Bohemia UB, jinak taky českou základnu v Mongolsku. Mimoto provozuje Lubomír i internetový magazín UB dnes, kde přináší pravidelné zprávy z Mongolska, různé užitečné informace i cestovatelské tipy. Kvůli službám, které nabízí, jej můžete kontaktovat na [email protected].

Nový Zéland:

Vlaďka Kennett spolu s kolegou a parťákem Martinem Slívou v roce 2004 založila a provozuje novozélandskou cestovní kancelář True Travel Ltd. Specializují se téměř výhradně na česko-slovenskou klientelu a spolu s dalšími členy týmu True Travel zajišťují špičkový cestovatelský servis na Novém Zélandu – pro individuální cestovatele, organizované skupiny, nabízejí vlastní zajezdy a sami jsou znalými a vyhledávanými průvodci. Kompletní nabídku a rozsáhlé informace najdete na jejich webu www.truetravel.cz. Mimo svoji činnost v rámci True Travel provozuje Vlaďka Kennett malé ubytování formou Bed&Breakfast v Glenorchy, kde žije, a průvodcuje na trecích NP Mt Aspiring. Kontaktovat Vlaďku můžete na [email protected].

Peru:

V Peru žije již dlouhé roky Jarda Gruss a provozuje tam také cestovní kancelář, která připravuje privátní zájezdy podle přesných představ cestovatelů. Můžete se s ním věnovat ekoturistice, adrenalinu, meditaci nebo se vydat přímo na expedici. Mimoto provozuje v městečku Arequipe hostel, kde si můžete nechat poradit při svém cestování po domově Inků. Hostel najdete na adrese pasaje Saenz Pena A1 /por El Filtro/, Arequipa – Peru a telefon do hostelu je 005154221746. Osobně můžete Jardu kontaktovat na emailu [email protected] nebo na skypu: jarda.gruss. Více se o jeho službách dovíte i na www.peru.estranky.cz.

Věra Nápravníková společně se svým peruánským přítelem Jorgem provozují v Peru Amazon Green Ecolodge SRL. Věnují se turistice v oblasti Národní rezervace Pacaya Samiria v peruánské Amazonii a v jejím okolí. Snaží se nalézt a zajistit bezpečná místa, kde se lidé dostanou do bezprostředního kontaktu s faunou a florou, aniž by ji jakkoliv narušili. Nabízí  různě dlouhé expedice s odlišnou náročností. V průběhu je možné pozorovat růžové delfíny, ptactvo, poznáme tropické stromy, některé i léčivé, můžeme se setkat s anakondou, opicemi, lenochody, želvami i nádhernými motýli. Podíváte se na místo, kde se rodí největší řeka Amazonka. Další informace na webu http://tourpacayasamiria.jimdo.com/ a [email protected].

Srí Lanka:

Janča a Petr je mladý pár Čechů, který na jihu Srí Lanky, kousek od nejkrásnějších pláží a surf spotů, v malebné vesničce Nakanda nedaleko města Ahangama, vlastníma rukama vybudoval české zázemí, díky čemuž teď můžete na Srí Lanku vyrazit na vlastní pěst a bez cestovky.

Nejedete do hotelu, ale k Janče a Petrovi domů a tito dva udělají vše pro to, abyste se tu jako doma cítili. Díky životu na Srí Lance dobře vědí, jak to tady chodí a všechno vám ochotně vysvětlí, se vším poradí, pomohou s čímkoliv budete potřebovat. Dostanete vyzkoušená a osvědčená doporučení a tipy na výlety a zážitky. Díky strategickému místu můžete surfovat, vydat se do safari nebo doplout k velrybám.

Protože k ubytování nabízí pouze dva pokoje s vlastní koupelnou, budete mít naprosté soukromí. V horkém dni oceníte také privátní desetimetrový bazén ukrytý v tropické zahradě plné nejrůznějšího ovoce. Působivé západy slunce pozorované z relaxační terasy budou už jen příjemnou tečkou za dnem plným dobrodružství a poznávání.

Ví informací najdete na webu www.jsmenasrilance.cz.

Tanzanie:

Tingatinga je unikátní malířský styl z jižní Tanzanie. Motivy obrazů Tingatinga obvykle vycházejí z africké přírody a odhalují dávné hluboké pouto člověka s přírodou. Díky pestrým barvám a elegantní jednoduchosti z nich vyzařuje pohoda a energie. Právě prodejem těchto obrazů se  zabývá Daniel Augusta. Koupí barevných a na první pohled pozitivních obrazů navíc podpoříte Afriku a její obyvatele, kteří sami obrazy tvoří. Více se dozvíte na www.TingaTingaStudio.com.

Tibet:

Až budete v Lhase můžete si zaskočit do české odpočívárny. Vychutnat si pivo nebo nějaké české jídlo. Odpočinout si, pobavit se s přáteli nebo si zahrát společenské hry. Další informace o české hospůdce najdete na FB Česká odpočívárna.

Uganda:

Profesor hudby Tomáš Ondrušek a jeho manželka z Ugandy se nedávno rozhodli otevřít guesthouse na nejhlubším africkém jezeře, a to na Lake Bunyonyi. Jejich hostel se nachází na krásném a jednoduchém místě u tohoto jezera, které díky vulkanickému původu nemá africké parazity bilharzie, a tak se tady můžete bez starostí koupat. Guesthouse nabízí deset míst ke spaní a čtyři místa pro stany a je nejlevnějším v oblasti jezera. Jejich sympatická ubytovna je ideální pro lidi, kteří touží po kontaktu s místními a jejich kulturou. Pokud budete mít zájem, v guesthousu Vám rádi zařídí i přímo pobyty u rodin v místní vesnici. Mnohem více se můžete dovědět na www.travelarounduganda.czweb.org. Hostel se jmenuje Lost paradise beach – kirangara a jeho provozovatelku Joselinu Amutuhaire můžete kontaktovat na [email protected], telefonem do Ugandy: 00256 782 435426 nebo do Česka: 00420 461 634228, 776 880999.

Velká Británie:

Nejvyšší pohoří Walesu, národní park Snowdonia, písčité Cornwallské pláže nejzápadnějšího cípu Británie,  třpytivá jezera a hory Lake Districtu a samozřejmě krásně vlnité bílé útesy jižní Anglie. To jsou jen některá z kouzelných míst Velké Británie, kam Jakub a Eva během více než sedmiletého pobytu ve Velké Británii doputovali. Znalost místních tradic i užitečných rad jako spolehlivá doprava, kvalitní dostupné ubytování, netradiční stezky a kam na místní dobroty. To vše postupně nashromáždili a teď pro příznivce netradičních dovolených vydali ve svém online cestovatelském deníku „Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z„. Najdete ho na www.mintytrips.cz. Kromě načerpání užitečných tipů na webu jim také můžete napsat na jejich facebook nebo email [email protected].

Venezuela:

Na venezuelské ostrově Isla Margarita žije již od roku 1992 bývalý středoškolský profesor Miloslav Remsa. S ním můžete poznávat perly Karibiku teréním vozem, proletět se nad nejvyšším vodopádem světa Salto Angel nebo nad stolovými horami. Průvodce Miloslav Vám zajistí i výlety za indiány do pralesů rozkládajících se na březích Orinoka, lov piraní či nocleh v rákosové chýši. Opravdovou specialitou je dvanáctidenní výlet za potomky kanibalů – indiány kmene Yanomami. Kontaktovat můžete Miloslava Remsu na www.isla-margarita.kvalitne.cz nbeo přímo na emailu [email protected].

Více se o Češích žijících v zahraničí můžete dovědět také v diskusních fórech na www.cechoslovaci.com.

Pokud znáte další Čechy, kteří žijí v zahraničí a nabízejí své služby cestovatelům a turistům z celého světa, piště na [email protected], abychom je mohli do našeho seznamu doplnit.

Zkušenosti čtenářů

ali

Na Bali je jedno nebo dvě česká diving centra, přesný název neznám, ale taky by se to hodilo sem doplnit.

Milan
ali:

V Indonésii je skutečně českých potápěčských center více. Já se jezdím již osm let potápět na Nusa Penidu, což je ostrůvek 25 km od Bali, kde je české potápěčské centrum a resort Penida Dive. http://www.penida-diving.cz
Monika se svými lidmi se o Vás postará na 100 procent, navíc veškeré skvělé potápění máte přímo u nosu, protože všechny dive centra z Bali se jezdí potápět sem. Skvělé potápění, krásné výlety na skútrech po ostrově, česká i indonézská kuchyně, příjemné ubytování a pokud chcete na Bali na tripy, tak rada, pomoc, nebo přímo zajištění programu i s průvodcem.
Milan

Miloslav Remsa

Na ostrově Isla Margarita ve Venezuele žije již přes 15 let krajan Miloslav Remsa, který organizuje výlety po ostrově, do vnitrozemí (Amazonie) a na korálové ostrůvky
Los Roques.
Více info na:
http://www.isla-margarita.kvalitne.cz

Renáta
Miloslav Remsa:

Když jsem o víkendu najela na tuto stránku, řekla jsem si: hurá, paráda. Ale jak tak koukám na stránky p. Remsy, tento příspěvek, si myslím, tady na HS vůbec nepatří. 60 tis. za 12 dení výlet do džunglle ???? Kolik z toho mají ti chudáci indiáni ? Ti snad peníze ani nezanjí. Mě by strašně zajímalo, za co se těch 60 tis. utratí. Určitě je tip na čechy v cizině dobrá věc. Chápu, že se musí každý něčím živit.

Isla Margarita - Venezuela
Renáta:

Paní Renáta, jen aby mohla napsat něco záporného si z uvedené stránky vybrala nejdražší výlet, který tam našla
a jak se říká: kdo chce psa bít – hůl si najde a tak jí nemá smysl vysvětlovat, že většinu výletů na stránce pořádají místní cestovky a přes Remsu můžete vyjednat slušnou slevu (a pokud se tam paní Renáta někdy podívá, tak to zjistí, zatím jen píše hlouposti, o kterých nic neví).
Takže ještě jednou:
Isla Margarita – výlety s českým domorodcem
http://www.isla-margarita.kvalitne.cz

Renáta
Isla Margarita - Venezuela:

Vážený pane Remso,
jiný výlet, jinou cenu, paní Renáta jaksi na Vašich stránkách nenašla. Ale možná jsem přehlédla, nedívala se dobře. Nejsem dokonalá.
Měla jsem možnost poznat služby čechů v cizině, každý chce vydělat a nemám jim to za zlé, nějak se živit musí. Napsala jsem jen svůj postřeh. Ať si každý udělá obrázek sám. Třeba se někdy potkáme ve Venezuele, Vy mi dokážete opak a já Vás budu vychvalovat, kudy budu chodit.
Zdravím do Karibiku a přeju mnoho spokojených cestovatelů.

Zuzana Kulhánková
Isla Margarita - Venezuela:

Inu klasika – nemám na to, tak je to špatné.

PRVNÍ CHODSKÁ
Isla Margarita - Venezuela:

Důrazně bychom chtěli varovat všechny cestovatele do Venezuely před službami pana Remsy. Počítejte s tím, že 90% procent věcí, které Vám naslibuje před příletem, nesplní! Pouze zneužívá české turisty k vlastnímu obohacení a příliš si neláme hlavu s plněním toho, co předem nasliboval. Nám například prodal zájezd do Národní rezervace Canaima a delty Orinoka za cenu 485USD/osoba s potvrzením, že v ceně zájezdu je letecký výlet s obletem a přeletem nejvyššího vodopádu světa Salto Angel. Po příletu do rezervace nám ale sdělil, že tento výlet v ceně není a jestli se chceme na vodopád podívat, budeme si ho muset doplatit +65 USD. Což považujeme za dost nehorázné jednání.
O docela nepříjemném cestování v jím zařízeném autobuse bez klimatizace a o neustálých změnách harmonogramu výletu na poslední chvíli se ani není potřeba rozepisovat.
Pana Remsu rozhodně nedoporučujeme, jestliže nechcete, aby vám svým naprosto neprofesionálním jednáním pokazil dovolenou.

kolektiv firmy PRVNÍ CHODSKÁ

Jarka

Zdravím,
i když nejsem ten typ člověka, který na svých cestách vyhledává české domorodce, musím říct, že v Peru ubytování u Jardy v Arequipě doporučuji. Poradí a je schopný zařídit snad úplně všechno.

„Učí je přežívat v jungli“ – česky se to píše džungle

Renata

Já se za své názory nestydím a nejsem anonymí, narozdíl od tebe.

Zuzana Kulhánková

Bydlím v Britské Kolumbii, jsem certifikovaná překladatelka CZ>EN, SK>EN, EN>CZ. Nabízím ověřené překlady, které jsou uznávané na celém světě. Novým příchozím nebo zájemcům o imigraci do Kanady ráda poradím, žiju tady 30 let.

Roman
Zuzana Kulhánková:

Milá Zuzano,na e mail,který uvádíte jako [email protected] nejde odeslat žádnou zprávu.Pokud máte jiný e mail,napište Mi ho prosím.Měl bych k Vám prosbu.Děkuji

Marti Gebauer

Žije tady někdo ve Španelsku.

JAMI

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Lída.K

Ahoja, mám tip na Slováky žijící a podnikající na Koh Samui v Thajsku. Bohužel jsem odkaz našla až po návratu z Thajska domů, jinak bychom je s manželem alespoň malou návštěvou „prubli“… :)) Takto poskytnu odkaz bez záruky, webík ovšem působí vcelku profesionálně… http://www.kohsamui.sk

Ester

Docela nededávno vyšel zajímavý článek o Čechovi, který žije a začal podnikat v Indonésii, jeho firma se jmenuje Cekindo Bisnis Grup a ten článek uveřejnil job.cz zde http://www.jobs.cz/poradna/clanky/aktuality/indonesane-mohou-cechy-ucit-nadhled-rika-podnikatel/

Eva

Hledám kamaráda který po roce 68 emigroval z Karlových Varů do Austrálie potažmo na Nový Zeland. Jmenuje se Mirek Hofmann.Letíme v únoru 2014 do Auckland a lodí projíždíme okolo NZ Australie Tasmanie až na Bali. Za každou info budu velmi ráda.Díky Eva

Libor
Eva:

Před 10 lety jsem v Sydney potkal Míru, bývalého číšníka z KV, který podepsal chartu. V Sydney dělal malíře pokojů za slušné peníze. Mohl bych Ti popsat do jaké hospody s českými kamarády chodil, kdyby to byl náhodou on. Příjmení nevím.

hanka
Eva:

Zdravim z Guadalajary. Bydli tady nejaci Cesi nebo Slovaci?
Ozvete se.
Diky

Sarka

Zdravím z Mallorcy, chtěla jsem se zeptat jestli se tu najde nějaký čech/češka?

Radim
Sarka:

Dobrý den Sarko, mozná by se tu nasel nekdo z Moravy. Nabizite nejakou brigadu na Mallorce?

Lucie a Viťa
Sarka:

Ahoj jsme zde na Mallorce zrovna v Santanyi sice po roce co jsi zde psala ale…přece.zdrvíme…jak se daři…

Tomas
Sarka:

Ahoj hledám někoho z Mallorky

Tomas
Sarka:

Ahoj hledám někoho z Mallorky

Tchajwan českýma očima

Zdravime z Tchajwanu v jihovychodni Asii.
http://tchajwan.weebly.com

Havaj

My mame super zkusenosti s krajankou zijici na Havajskych ostrovech.

http://www.mahalo.cz/havajske-ostrovy/clanky-o-havaji/nase-svatba-cestovani-havaji.html

Martina
Havaj:

Dobry den, hledame Čecha (Češku), ktery by nas s malou skupinkou provedl 1 den (overstop) po Dubaji, nemusi byt profesional. průvodce. Dekuji za informace, Martina

Martina
Havaj:

Dobry den, hledame Čecha (Češku), ktery by nas s malou skupinkou provedl 1 den (overstop) po Dubaji, nemusi byt profesional. průvodce. Dekuji za informace, Martina

Policajt na Yukonu ?

Uz jste nekdo potkali toho Ceskeho policajta na Yukonu ? (Kanadska Jizdni) Moji kamosi jeli v lete pres Dawson City a tam byl nejaky festival a oni kontrolovali obe strany silnice tam. Hledali pry drogy a otevreny alkohol a kdovi co jeste. Staveli kazdyho a nerozumeli nasemu ridicaku tak pry zavolali na druhou stranu silnice a on tam prisel a zacal na ne mnluvit cesky. Trosku s prizvukem ale uz pry je tam hodne roku a ze je z Whitehorsu. Byl starsi uz taky.
Byl ale ok, zachranil jim pokutu za rychlejsi jizdu. Mel jmenovku ale oni si ji nevsimli jak z toho byli vyvaleni.
Tak bacha tam….

Fany
Policajt na Yukonu ?:

Jooo, na něj jsem tam také narazil…. Bydlím tam (Dawson)…

Ivan - Brazílie

Dávám do placu tip na Čecha Ivana, který už spoustu let žije v Brazílii a se svojí sympatickou brazilskou manželkou provozuje cestovku, penzion a nádherný ostrovní resort. Letovisko se jmenuje Angra dos Reis, je kousek jižně od Rio de Janeira. U Ivana se rekreují jak Brazilci a lidé z celého světa,tak i Češi,kteří se v rodinné atmosféře cítí jako doma. Díky Ivanově ochotě a dokonalé znalosti místního prostředí se dostanou i tam, kam se běžný turista nepodívá. Webovky jsou na http://www.pousadariobracuhy.com.br, částečně i v češtině.

Hana

Ubytuje a provede nás někdo česky hovořící po Srí Lance?
Děkuji i za tip.Jana

Tereza

Ahoj, hledám někoho kdo žije (anebo teď dlouhodobě pobíval) v Namibii. Díky za tip.

Lada

Ahoj, my žijeme na Bali, takže pro příp. kontakt dohledejte facebook stránku UBYTOVÁNÍ NA BALI. Terima kasih 🙂

https://www.facebook.com/ubytovaninabali?fref=ts

Pavel Vojěch

Ahojky všem,měl bych na vás dotaz,poslední dobou uvažujeme s manželkou že se odstěhujeme z ČR.Jsme víc a víc nespokojeny s byrokracií a házením klacků pod nohy od státu.Manželka před nástupem na mateřskou pracovala u ČSA jako palubní průvodčí a já podnikám ve stavebnictví.Chceme prodat náš rodinný dům a začít jak se říká znovu a jinde.Prosím pokud někdo má zkušenosti a mohl by být napomocen budem rádi.Předem děkuji.Pište na email [email protected]

Co je palubni pruvodci u CSA ? Neco jako vlakova a stipe listky ?

evka

letuška

Diky, je me uz hodne let ale takovy nazev jsem jeste neslysel, I kdyz litam casto ale s CSA jeste nikdy.
Michael.

Alena

Dobrý den, jsem vystudovaná grafička/designérka, teď působící jako učitelka stejných oborů. Hledám si nejen „letní“ práci od července- do … (klidně dlouho)na Korsice. Pracovní oblast- ubytování, pohostinství, restaurace, kavárna. Např. nějaký Čech s tímto zázemím? Mám zkušenosti s prací v restauraci, ČR i mezinárodní, obsluha, delegátka, spolupráce s outdoor ck, zde v ČR. Děkuji za nabídky, Alena

Adéla

Zdravím, hledám nějaký kontakt v Rakousku, ohledně práce, např, uklízení atd. Zhruba od září bych přes týden chtěla dojíždět za prací za hranice. Německy jsem se teď začala trochu učit, ale za 2 měsíce toho moc nestihnu a tak by mi pomohlo, mít tam nějakou spojku. Předem děkuji.

Lucie

Dobry den, hledam nekoho, kdo zije na Filipinach. Diky za info

Diana

Ahoj, pracujeme s bratrancem v Manchesteru. Moc radi bysme nasli tady kamarady na vylety, do hospudky, na pokec…Prosim ozvete se, nikoho tu nezname a moc se tesime na vase odpovedy. Diana

Pavel

Ahoj.Prosím,nemáte někdo kontakt(mail) na Petra o kterém byl uveřejněný článek v časopise First Class o životě na Bali?S manželkou vážně uvažujeme o odchodu z ČR a Bali nám přijde nejlepší řešení s ohledem na mentalitu místních obyvatel.Česká republika je v tomto ohledu pro nás absolutně nevhodná.Díky za informaci.

Pavel
Pavel:

Ahoj Pavle,už jsi se něco dověděl o Bali,já jem byl dvakrát pracovně v Indonesii,před 20 lety,moc se mě tam líbilo.A vůbec celá Asie.Je mi 70 a nejraději bych utekl ,hned.Přeji mnoho štěstí,Pavel([email protected])

Jirka

Dobrý den,
v případě, že budete cestovat do Peru čtěte blog pozor na Yardu Grusse!

jana

Hello there,
anybody interested in Belfast?
It is amazing place to explore.

Pedro

Někdo v JAR?

Diana

Někdo v Kapském?

pepek

Jarda Gruss v Peru už nefunguje….. sice jsme ho po dlouhém hledání našli ale ubytování bylo špatný a drahý…. v soukromí, snad jen že jsme popovídali i když asi ne vše co jsme se dozvěděli byla pravda 🙂

Vladimír

Nedávno  jsem se vrátil  z kongresu z Brazílie, když už jsme tam byli tak jsme s kolegou chtěli vidět i Rio de Janeiro. Přes Fb češi v brazil jsme narazili na  české  průvodce a vše bylo v pohodě a super. Za tři dny jsme viděli tolik, že se nám o tom ani nesnilo. 100% spokojenost. Jejich stránky jsou riopruvodci.cz a dělají toho mnohem vic po celé brazílii.

Petr Brunclik

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Eva

Pokud vím, Yarda Gruss v Peru pořád funguje a mohu jen doporučit jeho služby, jak průvodcovské tak hostel. Po strastiplné cestě z Bolívie jsme s manželem našli u něj doslova druhý domov (teplá sprcha, splachovací WC, jídlo na přání). V jeden moment se nás u něj sešlo snad 12 Čechů a každý získal potřebné informace. Yarda ochotně doporučoval výlety, navrhoval ceny a my jsme si mohli vybrat. Pro nás zůstane nezapomenutelný, kromě jiných, výlet na Machu Picchu.

Zdenek

Ahoj,je zde někdo kdo žije na Madeiře?

Ondřej

Dobrý den chtěl bych se zepta tzda ly  je nějakýspolek čecho-kanaďanu ktery by pomohlyv kanaďe člověku bez znalostí jazika zařídit praci a bydlení a uřady.Ďekuji

Kačka

Zdravím všechny, mám tip na čecha žijícího v Gambii, který tam provozuje dokonce charitu – „Kola pro Gambii“ jmenuje se Silvestr Tkáč a je prostě dobrodruh, neumím si představit, že by nějaký čech toho věděl o Gambii víc 🙂 určitě když byste potřebovali s něčím helpnout, toto je člověk na správném místě – nám hodně pomohl 🙂 .. více info google 🙂

Rudolf Jahl

Nevím jak moc je ještě tahle stránka aktivní, ale zkusím štěstí. S manželkou, která má své 2 děti dvojčata, která jsou autiste a adhd čekáme našeho společného potomka. Díky shorsujici se situací v ČR plánujeme začít nový život někde v zahraničí. Problém je, že máme rodinný dům zatíženy hypotékou. Přesto bychom chtěli požádat o pomoc vyřešit tuto situaci a nějakou dusicku v zahraničí česky mluvící, která by se nás ujala a pomohla nám zrealizovat náš sen. Jinak já jsem soukromý masér a mohu tudíž pracovat v tomto oboru. Např. Jako wellness pro turisty. Děkuji za každý nápad.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí