Brno NADIVOKO : cestovatelské přednášky, exotické jídlo, krásné věci a skvělá hudba na Malé Americe

Brno NADIVOKO : cestovatelské přednášky, exotické jídlo, krásné věci a skvělá hudba na Malé Americe

Znáte NADIVOKO? Je to nespoutaný, nadšenecký festival, který s babím létem symbolicky uzavírá cestovatelskou sezónu.

Na louce u rybníka, s lesem v zádech, úplně mimo civilizaci. Letos poprvé ho můžete ochutnat i v Brně! Místo louky Malá Amerika a místo lesa koleje, jinak všecko bude: buřty na ohni, pivo na slunci, dobroty Klubu cestovatelů, skvělé přednášky, večerní koncert a mnoho dalšího. Přijďte se inspirovat, divit, bavit, seznamovat a natěšit na své cesty do světa. Sezóna neomezeného cestování už pomalu začíná, pojďme to rozjet společně.

Kostrou festivalu jsou samozřejmě cestovatelské přednášky. Vzhledem k tomu, že do každého odpoledne se vejdou jen tři, vybírali jsme je opravdu pečlivě.

Můžete se těšit například válečnou reportérku, humanitární pracovnici a matku tříleté dcery Markétu Kutilovou. Byla mezi prvními novináři, kterým se podařilo vstoupit do osvobozeného syrského města Kobani. Přednášet bude o situaci v Sýrii a kontextu uprchlické krize.

Trochu lehčí téma přináší WayAway. Zajímá vás, jaké to je, když vaše první cesta za hranice Evropy vede rovnou kolem světa? A jaké to je absolvovat ji v sedle motorky? A jak se stane, že to netrvá rok, ale o polovinu déle? Máte další otázky? Odpovídat vám budou Kateřina Kadlusová a František Nykl.

BrnoNADIVOKO je už 25. a 26. dubna a lístků je omezený počet. Pořídit se dají na smsticket.cz nebo v brněnském Klubu cestovatelů na Veleslavínově 14. Kompletní program a další informace na FB nebo na www.brnonadivoko.cz Přijď si to užít nadivoko, mimo semišové sedačky kinosálů.

Co se ještě na festivale můžete dozvědět? Například proč má cenu pašovat do Barmy české skejty a jakou roli hrají subkultury v demokratizaci země. Jaké je pro holku z Vysočiny přejít Pacifickou hřebenovku, jeden z nejtěžších pěších tracků? Jak vypadá měsíční kurz jógy v horách severní Indie? A podíváme se taky do Ladakhu, Thajska, Laosu, Kambodži nebo do Jižní Korei.

Kdo už navštívil některý z předchozích ročníků NADIVOKO ví, že tady nejde jen o přednášky. Na programu jsou taky workshopy,burza průvodců a map, snídaně na peróně, výstava a další aktivity. Můžete se tu naučit vařit věci, které jste možná ještě nikdy nejedli, odnést si vlastní grafický výtvor nebo najít parťáka na cestování. Ve zbylém čase můžete opékat buřty, opalovat se na rampě nádražní budovy nebo ochutnávat pokrmy Klubu cestovatelů, který je partnerem festivalu. Poděkování patří i nakladatelství Jota a v neposlední řadě Hedvábné stezce, jako mediálnímu partnerovi. Co dodat? Snad jen, že bez hudby to jednoduše nejde. Večerní párty rozjíždí Helemese. Takže je čas začít se těšit!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí