Bojko, máme Tě pořád rádi!

Bojko, máme Tě pořád rádi!

Svět je nespravedlivý! Zatímco někteří mohou šířit zlo a nenávist po dlouhá léta, těm nejčistším a nejskvělejším lidem někdy není dopřán ani život …

Mezi ty druhé patří i Bojka Dobreva. Jakýsi zběsilejedoucí šílenec ji v pátek 15. června srazil na chodníku. Nechť ho výčitky svědomí pronásledují až do pekel.

Bojko, máme Tě pořád rádi! Vím, že se na nás už díváš z nebe.

Bojka je mimo jiné autorkou grafiky tohoto webu a přispěla tím velmi k jeho úspěchu. Ještě jednou děkujeme.

Zkušenosti čtenářů

aruna

bojko, je veliká škoda tvého mladého života, tvého krásného úsměvu, tvého humoru a tvého jiného, nezkaženého, pohledu na tento svět… jen ten nahoře ví, jaké záměry s tebou má, a proč tě odsud odvolal… ale pro nás pro všechny se to jeví jako velká nespravedlnost…
myslím na tebe, a je mi o to víc líto, že jsem nestihla přijít na bulharský večer…
aruna

Hanka
aruna:

Bojko, bude mi smutno moc dlouho.
Každému, komu teď taky tečou slzy, přeju, ať tohle zarmoucené období překoná.
Rodině vyjadřuji hlubokou soustrast,
Hanka

Pepe
aruna:

Jivota ne e nesprawedliv a GADEN, SHIBAN, LAINJAN……
Ne moje takiva hora da si otivat taka nelepo. Za kakvo e jivota ako takiva syshtestva umirat, a vsjakakvi mijiturki i lajna jivejat.
Znam 4e si gore na nebeto i se usmihvash.
Bojche, mnogo ni lipsvash, mnogo.

Martin
aruna:

Rozloučení s Bojkou se koná ve čtvrtek 21.06.2007 ve 12 hodin v kostele Sv. Cyrila a Metoděje, Praha 2 – Nové Město, Resslova/Na Zderaze. Děkujeme za soustrast. Rodina

Zuzana
aruna:

Nemůžu ani vyjádřit, jak hluboko mě Bojčin odchod zarmucuje … a rmoutit bude. Opravdu je život někdy obrovsky nespravedlivý… Ještě nedávno jsme se spolu smály a teď je ta úžasná bytost "pryč". Veřím, že její duchovní síla a optimistmus přetrvají alespoň v nás, kteří tady zatím ještě pobýváme…

Martina
aruna:

Nevadí, že jsem neznala osobně tuhle milou ženu, protože je její odchod smutný a nespravedlivý.Vyjadřuji svoji soustrast všem, kterým Bojka bude chybět.
,,Milá Bojko….posílám ti štěstí do tvého nového života "
Martina a kocourek Mikeš

Roman Cestr
aruna:

S Bojkou jsem spolupracoval 2 roky a ještě teď se nemohu vzpamatovat. Doufám že se potkáme tam nahoře a skočíme na ten oběd a vezmu sebou svého syna, který mne obdobně tragicky opustil před nedávnou dobou. Zatím se měj.

Nevena
aruna:

Mila Bojche, i v Sofia e uzhasno tyzhno tezi dni, mozhe bi ni e i jad, che sigurno mozhehme da si pishem i poveche maili prez poslednite godini, no za vazhnoto i smisleno prijatelstvo tova vsyshtnost e bez znachenie; i vse pak pone malko ni uspokojava tova, che vizhdame, kak i v Praha si tolkova obichana i vdyhnovjavashta za vsichki kraj teb, kakvato si te obichame i znaem i tuk

Honza Heller
aruna:

Je mi z toho smutno. Život si bohužel sakra nevybira, ale tohle proste neni fér … veselá a plná života. Vzpomínám na tebe.

Julek
aruna:

Dobrých srdcí je málo, proto na svete spravdedlnost nehledejme. Jedno dobrého clvoeka nám bůh zase vzal, o to tezsí bude zít dál. Bojka zůstane navzdy v nasich srdcích. Jako byvaly kolega si ji budu navzdy pamatovat jako usmevavou Bojku. Sbohem kamaradko.

PS. Martinovi a rodine uprimnou soustrast

Marie
aruna:

Je mi z toho strašne smutno, a když si vybavuji všechny vzpomínky na naše setkání, vidím jen zářivý úsměv milého člověka, který stále něco nadšeně organizuje a rozdává radost na všechny strany. Bojko, přeji ti, aby jsi byla šťastná i tam, kde teď jsi. Rodině a Martinovi vyjadřuji hlubokou soustrast.

Marta
aruna:

Bojko, mám tě ráda. Budu doufat, že se s tebou ještě někde setkám, jinak nevím, co dělat. Chybíš nejen nám, co jsme tě znali, ale myslím, že i tomuto světu. Strašně moc. Martinovi a rodině přeju sílu.

Marie
aruna:

Je mi z toho strašne smutno, a když si vybavuji všechny vzpomínky na naše setkání, vidím jen zářivý úsměv milého člověka, který stále něco nadšeně organizuje a rozdává radost na všechny strany. Bojko, přeji ti, aby jsi byla šťastná i tam, kde teď jsi. Rodině a Martinovi vyjadřuji hlubokou soustrast.

Lucka
aruna:

Neznala jsem Bojku, ale podle toho co tu píšete, zapadá do toho jak to funguje – ti, kteří žili život intenzivně a rychle, využijí ho příliš brzy. Takto mladí odcházejí ti nejlepší a nejkvalitnější lidi (včetně mého přítele ;o( Věřím, že teď je jí líp…

zero
aruna:

Koho Bohové milují, ten umírá mlád. PLAUTUS
Upřímnou soustrast.

Jana
aruna:

Bojče, Bojče… moje dušičko spřízněná, jak mě tvůj odchod bolí… Děkuji všemu pozemskému a nadpozemskému, že jsem tě mohla poznat a být alespoň na pár okamžiků ve tvé blízkosti, ve které mi bylo vždycky moc prima. Snad se příštím životě zase potkáme.

Pavel(-cho)
aruna:

Byl to pro mne sok, kdyz jsem se nedopatrenim dozvedel tu tragickou zvest az nekolik minut pred zadusni msi a nemohl se ji jiz zucastnit. Zadna spravedlnost neexistuje, neverim ani v Boha, ani v nebe, odkud by vzdy kristalove lidsky cista Bojka mohla snad na nas zhlizet.
Pokud ma ale zivot nejakou cenu, tak prave proto, ze nam umoznuje velice ridka setkan1. s tak ojedinelymi a nadnernymi vzacnymi lidickami, jako byla Bojka.
Budes mi strasne moc chybet, ale dekuju za kazde setkani a kazdy Tvuj nadnerny usmev a jiskry v ocich.

Sevda
aruna:

?????????? ??????? ?? ????? ?? ?? ???????
? ???????? Sv. Cyril a Metoděj, Praha 2 – Nové Město, Resslova/Na Zderaze
? ?????? 24.6.2007, 9.30h.

Zádušní mše se koná
v neděli 24. 6. 2007 v 9.30 hodin
v kostele Sv. Cyrila a Metoděje, Praha 2-Nové Město, Resselova/Na Zderaze

Yveta
aruna:

Všichni jsme si v uplynulém týdnu asi stokrát řekli, proč zrovna Bojka, proč zrovna ona musela doplatit na něčí chybu a bezohlednost! Všechny nás trápí to, že zemřela tou nejzbytečnější a nejnešťastnější smrtí…i když ať je smrt jakákoli, bolí vždy…stále všichni vidíme před sebou ten její zářivý ale skromný (a díky všem jejím aktivitám i vyčerpaný) úsměv, ten se táhne všemi příspěvky jako červená nit…Nevídávala jsem Bojku nijak často, ale za to pravidelně po mnoho let a nikdy na ni a na ten úsměv nezapomenu. Vyjadřuji tu nejupřímnější soustrast Bojčině rodině a všem zarmouceným kamarádům, kterým bude ještě dlouho trvat než se z toho pátečního šoku dostanou…… Buďte silní, jiná slova útěchy mně nenapadají…

Sevda

Milí přátelé,
29. října by oslavila své třicáté druhé narozeniny naše Bojka.
Zveme vás, abychom si vzpomněli na její zářící úsměv… ať jí symbolicky řekneme „Scházíš nám moc, máme Tě rádi!“
V Praze a v Sofii se budou konat souběžně dvě setkání.
Setkání v Praze se uskuteční dne 5. 11. od 19 hod. v klubu cestovatelů Karavanseráj.
V programu:
– promítání fotografií z cesty Bojky a jejího manžela Martina do Laosu, Thajska a Kambodže ze začátku roku 2007
– speciality bulharské kuchyně a víno.
http://www.zaedno.org

Teo

Bojko, nechci a nemůžu uvěřit, že už tu nejsi. Strašně mi chybíš, tvůj úsměv a jiskřivé oči jsou tak živé, jako bych je viděl právě teď. Kolikrát jsem Ti chtěl zavolat, ale bál jsem se, že by si mi nemohla odpovědět a tak definitivně bych pochopil, že jsem tě ztratil. Stále doufam, že to je pouze zlý sen, ze kterého se jednoho dne proberu a ty tu opět budeš.
Dnes po témeř dvou letech jsem napsal tvoje jméno do googlu a to, čeho jsem se tolik bál se stalo skutečností. Chybíš mi o to víc, že vím, jak jsi byla lidská a jak jsi pomáhala jiným i když sama si tolik potřebovala, ale nedala si to nikdy najevo. I díky tobě se dnes na Bulhary dívám úplně jinak a obdivuji tvoji sílu, díky které si mohla překonat všechny obtíže, kterým si musela zde jako cizinka občas čelit.
V mém srdci, budeš žít navěky a jsem hrdý nato, že jsem Tě znal a mohl s Tebou strávit tolik krásnych chvil.

Sbohem kamarádko a děkuji Ti za všechno.

Čest tvé památce.

Lidče

už to světýlko k tobě doletělo, ale pořád pořád to tak bolí a slzy tečou..nezapomenu.jsi krásná bytost.

Kamamura

Šumař na střeše, kolik to už je let, jedenáct? Dívala ses na nás z těch štaflí pěkně z výšky, a to se nejednou podívejme.

Někdo táhne svůj osud ztěžka jako pytel harampádí, vyčerpané nohy se boří do bahna a síly docházejí, a někdo běží lehce jako vítr, sotva se nohama země dotýká, je jako závan větru, natáhneš po něm ruku a je pryč.

Jak já ti závidím.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: