HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Bodhgaya

Bodhgaya

Nejsvětější buddhistické místo, kde Buddha r. 623 př. n. l., po dlouhém půstu a meditaci, dosáhl pod stromem „bodhi“ osvícení.  Bodhgaya je malé městečko, kde hoří mnoho svíček a máslových lampiček, je zde spousta květin, do vínova oděných mnichů, tibetských poutníků, ale také žebráků, dětí a samozřejmě chrámů. Většina zemí vyznávajících buddhismus zde más svůj vlastní chrám. Pokud hledáte spirituální prostředí, klid a mír či pokud chcete absolvovat meditační kurs, navštivte Bodhgayu od října do února. Do Bodhgayi se dostanete autobusem z 13km vzdálené Gayi, kam jezdí mnoho vlaků z Dillí či Kalkaty.

Chrámový komplex Mahabodhi (Mahabodhi Temple Complex at Bodh Gaya) v Bodhgaye je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Jde o jedno ze čtyř hlavních posvátných míst vztahujících se k životu Buddhy (dosáhl zde osvícení). Chrám byl postaven v 3. století př. Kr. vládcem Asokou, později pobořen a upraven. Je vybudován výhradně z cihel (jedna z nejstarších cihlových struktur ve východní Indii), v 19. století byl opět renovován.

N24 41 43.008 E84 59 38.004

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: