Blansko už po sedmnácté ožije na konci listopadu Rajbasem

Blansko už po sedmnácté ožije na konci listopadu Rajbasem

O třetím listopadovém víkendu se Blansko i jeho okolí každoročně stává místem setkání příznivců nejrůznějších outdoorových aktivit, filmu a nezávislého cestovaní. Na festivalu Rajbas se vypravíte na Sokotru, ostrov dračí krve. Vydáte se pěšky až k ocená na pouti do Santiage de Compostela. Nebo třeba prozkoumáte Iron Deep, více než 1000 metrů hlubokou jeskyni v Černé Hoře, která byla objevena českými speleology.

Za sněhem do Afriky

,,Skialp v Maroku“ či ,,nejlepší lyžování v Africe“, na první pohled slova, která se vylučují. Opak je však pravdou. Bratři Švihálkovi se rozhodli prozkoumat dosud neprobádané skialpinické možnosti v Maroku. Mgoun – pohoří, co bylo zapomenuto v čase, Jebel Toubkal – nejvyšší vrchol severní Afriky, skalnatý Tazarhart – žlabové Eldorado či hlučný a barevný Marrakech – tepající srdce berberského světa – to vše a mnohem víc tvoří pestrou mozaiku terénů a zážitků, které Maroko může skialpinistům nabídnout.

Přijďte se proto inspirovat bratry Švihálkovými z Kejda Ski Teamu a zjistit, jak, kdy a kde se dá lyžovat s výhledem na Saharu! O své zážitky se podelí s návštěvníky festivalu Rajbas na přednášce Whiskey Berber aneb AFRICKÉ SKIEXTRÉMY.

Bratři ŠvihálkoviBratři Švihálkovi

Na dostřel Islámsikému státu

Rajbas se také nevyhýbá ani vážnějším tématům.V době, kdy vlna uprchlíků míří do Evropy, se novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová vydaly opačným směrem a strávili kus léta ve válečné zóně na dostřel Islámskému státu. Cílem jejich cesty bylo pochopit a následně lidem u nás přiblížit problémy lidí této země.

Lenka KlicperováLenka Klicperová

Nejen za dveřmi sálů

Program venku od pátečního večera často až do sobotního rána nabízí oblíbená šifrovačka Megbolondul. V sobotu dopoledne prověří fyzickou   trať běhu vedoucí prudce do kopce k hospůdce na Hořicích. A aby to nebylo jednoduché tak se Grena běh běží se zátěží soudku limonády na zádech. Vlhko, voda, bláto, lezení, plazení, krápníky a pravá jeskynní tma… i to čeká na účastníky Rajbas Pragulky, tedy těch, kteří se včas přihlásí na kapacitně omezené exkurze do jinak pro veřejnost nepřístupných jeskyní Moravského krasu v doprovodu zkušených speleologů. Novinkou bude tzv. mrazivá scéna v parčíku před kinem s venkovní filmovou projekcí.

17. ročník festivalu Rajbas

KDY: 20.- 21.11. 2015

KDE: Blansko, Dělnický dům, kino, klub Ulita, Galerie, Moravský kras  

Během tří dnů plných filmových projekcí, setkání s outdoorovými sportovci a cestovateli, prezentací fotografií, koncertů a workshopů, je příležitostí k účasti na závodech a soutěžích nebo k návštěvě jeskyň Moravského krasu. Vystoupí více než pětadvacet hostů mezi nimi např. Petr Slavík, Jan Vlasák, Lenka Klicperová, Daniel Orálek a další.

Vše o programu na www.festivalrajbas.cz

Zkušenosti čtenářů

lumir

Ahoj, super. Jen bych poprosil o drobnou korekci v úvodu:“…Nebo třeba prozkoumáte Iron Deep, více než 1000 metrů hlubokou jeskyni českou jeskyni…“. By se mohlo zdát, že jeskyně je na území ČR…Nachází se v Černé Hoře a je objevena českými speleology ;-)…Díky

Katka

Takhle je to lepší? 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: