Veronika Jiříčková

Veronika Jiříčková

Jsem celkem normálně nenormální člověk, který má neklidné nohy, což v překladu znamená, že mě moje touha po objevování krás naší planety nenechá chvíli v klidu. Od roku 2018 jezdím na výpravy po světě na koloběžce, začala jsem na Islandu, následovaly výpravy do Irska, pouť do Říma, cesta po Polsku a Česku. Ale ráda se vydám i pěšky do hor nebo někam jen tak na pohodu. A moc ráda o svých cestách pak vyprávím, více info na neklidnenohy.com.


Články autora

Kuba a druhých 1000 km na koloběžkách
Cyklocestování

Kuba a druhých 1000 km na koloběžkách

Po projetí nejvýchodnější části Kuby během prvních 1000 km nás teď čekal střed ostrova. Opustili jsme nejvyšší pohoří i moře a vyrazili přes úrodné roviny plné cukrové třtiny, navštívili známá místa jako Trinidad, Údolí cukrovarů nebo národní park Topes de Collantes a oblíbili si město Camagüey. Byly to kilometry ve znamení krásného počasí, dálnic, pěších túr, ale i zdravotních problémů a klíšťat.

Podél pobřeží Baltu na koloběžce
Cyklocestování

Podél pobřeží Baltu na koloběžce

Polsko má stovky kilometrů dlouhé pobřeží Baltského moře. Vlny šplouchají na písečné pláže s velkými dunami a podél břehu vede borovými lesy trasa, která dovede cyklisty i pěší do nádherných koutů této obrovské země. Navštívíme tak Wolinský a Sloviňský národní park, malebné vesnice, větrné mlýny nebo město Gdaňsk.

Kuba a prvních 1000 km na koloběžkách
Cyklocestování

Kuba a prvních 1000 km na koloběžkách

Když jsem se rozhodovala, kam se vydám na svou příští expedici s koloběžkou, měla jsem původně v hlavě zemi na druhé straně planety, ale hlavně jsem chtěla vyrazit někam do světa. Pak se ke mě rozhodl přidat Marek alias Záchranář na cestách a plán se přesunul na Kubu. Byla to země, kde jsme ještě ani jeden nebyli a zároveň jsme se tam oba chtěli podívat. Nevím, jestli bychom se nerozhodli jinak, kdybychom věděli, co nás oba čeká…